Antibas

Antibas - skaistā kūrortpilsēta Vidusjūras krastā Francijas dienvidaustrumos. Pilsēta atrodas Cote d'Azur reģionā starp Nicu un Kannām. Kopumā pilsētai pieder 25 km skaistā, gleznainā Vidusjūras krasta ar 48 pludmalēm.

Pilsēta savus viesus vilina ne tikai ar silto sauli, glāsmainajiem vējiem un dzidro Vidusjūras ūdeni, tā daudz var sniegt vēstures, kultūras un mākslas cienītājiem. Pirmo reizi Antibas vārds rakstos minēts tālajā 5 gs pirms mūsu ēras. Pilsētas vēsture ir apkopta daudzajos muzejos - vēstures, arheoloģijas muzejs, Napoleona muzejs, Pikaso muzejs, šeit atradīsiet par Absinta muzeju!

Pilsēta nenoliedzami lepojas ar saviem iekoptajiem parkiem un dārziem, kuru šeit ir tiešām daudz - Eksfloras parks, Eilenrokas dārzi, Turetas parks. Visā pasaulē ir slavena arī Garupes Bāka, kuru labi var redzēt no jebkuras vietas pilsētā un tās apkārtnē.

Neaizmirstams skats paveras ne tikai uz Vidusjūru, bet visu pilsētas piekrasti ar tās promenādēm un skaistajām cēlo jahtu un burinieku piestātnēm. Šeit arī ir Eiropas lielākā jahtu osta - Port Vauban ar 2000 stāvvietām, no kurām lielākajā var novietoties pāri par 100 metriem gara jahta. Port Galice, Port de la Salis, Port du Crouton, Port di l'Olivette ir iespaidīgas ostas.

Katru gadu pilsētā tiek rīkoti neskaitāmi teātra, mūzikas, mākslas, kino festivāli. Sev ko tuvu šeit atradīs jebkurš, jo populāri ir arī dažādie vīnu, siera, olīvu un citu gardumu svētki.  Lūk tikai daži no tiem - Jazz a Juan, Antibes Yacht Show, the Antique Show of Antibes, the Festival of Sacred Music, the Festival of Saint Peter u.c.

Klimats

Pateicotes Vidusjūrai, klimats šeit ir silts, mērens un patīkams. Zemākā gaisa temperatūra janvārī nekad nenoslīd zem +8 C, bet vasarā dienas sasilst līdz +35C

Pieraksties jaunumu saņemšanai!

Uzzini par jaunāko un aktuālako informāciju par valodu kursiem, izglītību ārzemēs, vasaras nometnēm, ka arī par īpašiem piedāvajumiem, pieraksties!