Brīdinājuma ziņojums

The subscription service is currently unavailable. Please try again later.

Augstākā izglītība Turcijā

Katru gadu simtiem jauniešu no Latvijas sper lielu soli savas veiksmīgās dzīves ceļā – pēc vidusskolas beigšanas uzsāk studijas ne tikai Latvijas, bet arī ārzemju augstskolās. Tradicionāli jaunieši izvēlas Eiropas pilsētas, bet ar katru gadu pieaug to studentu skaits, kuri ir gatavi sev atklāt ko jaunu.

Viena no popularitāti iegūstošajām valstīm studentu vidū – Turcija. Šai valstij ir gadsimtiem senas izglītības un kultūras tradīcijas, kuras nu novērtē arī studenti no visas pasaules.

Kopumā valstī ir apmēram 146 universitātes (102 valsts un 52 privātās augstākās izglītības iestādes), kurās mācās studenti no 50 valstīm! 3,5 miljoni studentu (tajā skaitā 35 tūkstoši no citām valstīm) mācās Turcijas izglītības iestādēs, visvairāk studentu nāk no kaimiņvalstīm.

Universitātēs Turcijā, tāpat kā citu valstu universitātēs, var iegūt 3 izglītības pakāpes, pamats visam ir bakalaura grāds, kuru iegūst pēc 4 gadu studijām. Maģistra grāds prasīs papildus 2 gadus, bet doktora grāds 5 gadus kopā ar disertācijas aizstāvēšanu. Papildus universitātēm, studentiem ir iespēja iestāties kādā no augstākās profesionālās izglītības skolām, kuras sagatavo speciālistus kādā no profesionālajām jomām, šajā gadījumā studijas ilgst 2 gadus. Studiju programmas nodrošinātas angļu valodā, taču, ja ir turku valodas zināšanas, var studēt arī šajā valodā.

Mūsuprāt, interesanti fakti par izglītības sistēmu Turcijā:

  • Visvairāk Turcijas skolās mācās studenti no Vācijas, pēc tam seko jaunieši no Grieķijas, Irānas, Bulgārijas, Mongolijas, Afganistānas, Krievijas u.c.
  • Kopējais pasniedzēju skaits pārsniedz 105 tūkstošus!
  • Populārākās studiju programmas, kuras apgūst Turcijas skolās ir medicīna, inženierija, arhitektūra.

Svarīgi atcerēties:

Latvijas studentiem tiek piešķirta ievērojama atlaide studiju maksai – 50%, ar iespēju saņemt vēl lielāku atlaidi, ja sekmes ir izcilas
Izglītības sistēma Turcijā ir labāko Eiropas un ASV izglītības sistēmas īpašību kopsavilkums (apvienojums) un tieši tāpēc diplomi, kurus saņem turku universitāšu absolventi, tik augsti kotējas Eiropas un Amerikas darba tirgū.
Izglītības un dzīvošanas izmaksas Turcijā ir krietni vien zemākas nekā Eiropas valstīs. Tā, piemēram, Turcijā gada izmaksas dzīvošanai ir ap 3500 $, bet Dānijā par šo pašu periodu studenti maksā līdz pat 5000 EUR. Ir vērts pieminēt, ka daudzas universitātes piešķir daļu kopmītņu telpu tieši ārzemju studentiem, kas nozīmē, ka nebūs grūtības atrast dzīvesvietu studiju laikā
Akadēmiskais gads Turcijas parasti sākas septembra vidū un ilgst līdz jūnija vidum. Dažās universitātēs ir pieejamas arī vasaras programmu apmācības, kas ilgst no jūlija līdz augustam

Pieraksties jaunumu saņemšanai!

Uzzini par jaunāko un aktuālako informāciju par valodu kursiem, izglītību ārzemēs, vasaras nometnēm, ka arī par īpašiem piedāvajumiem, pieraksties!