Brīdinājuma ziņojums

The subscription service is currently unavailable. Please try again later.

Augstākā izglītība Zviedrijā

Pasaules klases pētījumi, attīstītas tehnoloģijas, augsts dzīves standarts, izcila darba vide un bezmaksas izglītība – tie ir tikai daži no iemesliem, lai izlemtu par labu studijām Zviedrijā un pilnībā mainītu savu dzīvi un konkurētspēju tirgū. Ar zviedru augstskolas diplomu kabatā visas durvis veiksmīgai karjerai būs atvērtas!

Zviedrijā tiek piedāvātas aptuveni 40 bakalaura programmas angļu valodā tādās jomās kā inženierzinātnes, bizness un IT. Pilna laika studiju ilgums parasti ir trīs gadi (180 ECTS kredītpunkti).

Universitātes piedāvā vairāk nekā 700 maģistrantūras studiju programmas angļu valodā – biznesā, IT, humanitārajās zinātnēs, inženierzinātnēs, medicīnā un mākslā. Lielākā daļa programmu ilgst divus gadus, tomēr ir pieejamas arī viena gada maģistra programmas.  

Kādēļ studēt Zviedrijā

 • Bezmaksas studijas!
 • Kreatīva domāšana – Zviedrijas universitātēs valda brīva atmosfēra, kas veicina studentu savstarpējo komunikāciju, neformālas attiecības ar pasniedzējiem, attīsta kreativitāti un kritisko domāšanu, kā arī veicina sadarbību, nevis savstarpēju konkurenci.
 • Kvalitatīva augstākā izglītība – Zviedrijai jau kopš seniem laikiem raksturīga akadēmiskā izcilība, un, neskatoties uz to, ka valstī ir salīdzinoši maz universitāšu (37), trīs no tām atrodas TOP 100 pasaules labāko universitāšu sarakstā.
 • Starptautiskajiem studentiem draudzīga valsts – to raksturo multikulturāla studiju vide (vairāk nekā 38 000 starptautisko studentu), lielākā daļa iedzīvotāju runā angliski, turklāt Zviedrija ir viena no tīrākajām un drošākajām valstīm pasaulē ar augstu dzīves līmeni.
 • Pirmais solis ceļā uz karjeru starptautiskā uzņēmumā – Zviedrija ir mājvieta tādiem pasaulslaveniem starptautiskiem uzņēmumiem kā H&M, Volvo, IKEA, Ericsson un daudziem citiem. Tas paver plašas iespējas karjerai starptautiskā mērogā.
 • Starptautiskie studenti paralēli mācībām var strādāt neierobežotu stundu skaitu. Lielākajai daļai universitāšu ir savs karjeras centrs, kas palīdz atrast nepilna laika darbu arī bez zviedru valodas zināšanām.

Studijas Zviedrijā

 • Parasti nedēļā notiek tikai pāris lekcijas un semināri. Pārējais laiks paredzēts individuālām studijām, mājasdarbiem un grupu projektu izstrādei.
 • Semestris ir sadalīts divās daļās: rudens semestrī studijas notiek no augusta vidus līdz oktobra vidum un no oktobra beigām līdz decembra beigām, pavasara semestrī – no janvāra vidus līdz marta vidum un no marta beigām līdz maija beigām. Katrā ceturksnī tiek apgūts 1 vai 2 priekšmeti, un ceturksnis noslēdzas ar eksāmenu šajos priekšmetos.
 • Mācību process parasti ietver lekcijas, seminārus un (atsevišķās programmās) laboratorijas darbus. Semināru grupas parasti ir nelielas, savukārt lekcijas var būt kopējas lielam studentu skaitam – līdz pat pāris simtiem. Studiju mērķis ir attīstīt kritisko domāšanu un sadarbību, un no studentiem tiek sagaidīta aktīva iesaistīšanās gan lekcijās, gan semināros. Liela daļa no studiju procesa ir patstāvīga literatūras izpēte.
 • Eksāmenam var būt dažādas formas – rakstisks eksāmens, mutisks eksāmens, grupas prezentācija vai projekta darbs. Savukārt programma parasti noslēdzas ar bakalaura darbu.

Mācību sākums: augusta vidus

Dzīvošanas izmaksas: aptuveni 7000 – 8000 SEK (~750 – 860 EUR) mēnesī

Pieteikšanās studijām

Pieteikšanās studijām notiek līdz 15. janvārim un 15. aprīlim.

Iesniedzamie dokumenti:

 • Atestāts par vidējo izglītību
 • Pirmā semestra sekmju izraksts
 • IELTS 6.5 / TOEFL 575 (paper based) vai 90 (internet based)
 • Pases kopija
 • Motivācijas vēstule angļu valodā

 

Pieraksties jaunumu saņemšanai!

Uzzini par jaunāko un aktuālako informāciju par valodu kursiem, izglītību ārzemēs, vasaras nometnēm, ka arī par īpašiem piedāvajumiem, pieraksties!