Bornmuta

Bornmuta - Dorsetas grāfistes skaistākā pilsēta, ļoti populārs tūristu ceļojumu galamērķis un angļu kūrortpilsēta Lamanša jūras šauruma krastā. Iedzīvotāju skaita ziņā neliela pilsēta, kurā patstāvīgi dzīvo aptuveni 163,5 tūkstoši iedzīvotāju. Pirms simts gadiem Bornmuta bija slavena kā "sabiedrības krējuma" mīļākā pilsēta, turp stiedzās atvilkt elpu no ikdienišķā, izbaudīt visas kūrorta priekšrocības, peldēties, uzņemt saules vannas un veselīgo lauku gaisu. Mūsdienās Bornmuta ir viens no populārākajiem kūrortiem ar bezgalīgām smilšu pludmalēm un neskaitāmām aktivitāšu iespējām jebkuram vecumam un interesēm!

Bornmuta ir ļoti piemērota ne tikai atpūtai, bet arī padziļinātai angļu valodas apguvei. Tūkstošiem interesentu ierodas pilsētā katru gadu, lai apgūtu vai padziļnātu savas angļu valodas zināšanas un prasmes. Tas arī pilsētai ienes daļu tās naudas. Droši varam teikt, ka Bornmuta ir internacionāla studentu pilsēta. Īsiem vārdiem sakot - Bornmuta - pilsēta, kurā nav atļauts skumt un garlaikoties! Mutuļojošai, aizraujošai dzīvei šeit ir viss - neskaitāmi restorāni, kafejnīcas un tradicionālie angļu pabi,diskotēkas, naktsklubi, teātri, muzeji u.c.

Tā ir slavena ar savām smilšu pludmalēm un dabas ainavām. Arī jūs noteikti būsiet dzirdējuši par šo pludmaļu tīrību, tieši tāpēc tās ir ieguvušas "zilo karogu". Pludmale stiepjas 11 km garumā, šeit varat ne tikai laiski sauļoties, peldēties, bet šīs smiltis ir brīnišķīgi piemērotas garākām vai īsākām pastaigām, skrējieniem, braucieniem ar riteni vai zirgu izjādēm. Daļu no pilsētas teritorijas, apmēram 600 akrus, aizņem pilsētas parki.  Slavenā priežu aleja Bornmutas dārzā sniegs jums patiesu baudījumu, vasarā šeit arī notiek dažādas izstādes zem klajas debess. Kā bērniem tā pieaugušajiem noteikti interesanti būs apmeklēt Bornmutas Okeonāriju un sastapties aci pret aci ar dažādajiem, šeit pārstāvētajiem saldūdens un sāļūdens iemītniekiem - sākot no mazajām, atraktīvajām zivtiņām-klauniem līdz pat piranjām un haizivīm! Dažādie sporta kompleksi - gan atklātie, gan slēgtās telpās - slidotavas, baseini, jahtklubi, tenisa korti.

Rassela Kotsa mākslas muzejs - celts tālajā 1901. gadā. Šeit bez ieejas maksas varat apskatīt daudzus mākslas šedevrus, kolekcijā izstādīti darbi no Viktorijas laikmeta, japāņu māksla, Tuvo Austrumu darbi.

Bornmutas Acs - viena no pilsētas slavenākajām vietām. Ar hēliju piepildīts gaisa balons, ar grozu, kurā reizē var vizināties līdz 30 cilvēkiem. Grozam paceļoties 120 metru augstumā, var izbaudīt neaizmirstamu skatu uz pilsētu un tās apkārtni.

Iepirkšanās Bornmutā - galvenās iepirkšanās ielas atrodas pilsētas centrā un skaistās Bornas upes abos krastos. Visas ieprikšanās alejas ir gājēju ielās.

 

Angļu valodas kursi Bornmutā:

Atslēgvardi: 

Pieraksties jaunumu saņemšanai!

Uzzini par jaunāko un aktuālako informāciju par valodu kursiem, izglītību ārzemēs, vasaras nometnēm, ka arī par īpašiem piedāvajumiem, pieraksties!