Braitona

    Braitona - pilsēta Anglijas dienvidu piekrastē, Saseksas grāfistē, Lamanša jūras šauruma krastā. Tā atrodas 80 km attālumā no valsts galvaspilsētas Londonas, braucot ar vilcienu.

    Administratīvi Braitona ir apvienojusies ar kaimiņpilsētu Hove (Brighton and Hove vai Brighton&Hove). Tā ir universitāšu pilsēta ar daudznacionālu iedzīvotāju sastāvu, kopskaitā ap 250 000 cilvēku. Agrākos laikos Braitona (pirms kļuva par iecienītu kūrortpilsētu), bija parasta zvejnieku pilsēta. Tās centrā, pretēji tagadējiem modes dizaineru veikaliem, atradās zvejnieku namiņi. Braitona ir pakāpeniski attīstījusies no mazpilsētiņas uz kultūras centru. Tagad Braitonu sauc arī par "London by the Sea" (Londona pie jūras).

    Šodien mēs varam ieraudzīt simtiem mazu luksusa veikaliņu, modernas kafejnīcas un restorānus, bārus un citas atpūtas un izklaides iespējas. Braitona ir arī viena no iecienītākajām peldvietām Anglijā - Lamanša kūrorts ir viena no pirmajām šāda veida atpūtas vietām Eiropā. Gar krastu atrodas plaša promenāde ar ēkām, kas atgādina pilis. Pateicoties Braitonas molam (Brighton Pier), šo vietu jau kopš 19. gadsimta ir iemīļojuši pastaigu cienītāji. Pastaigājoties pa molu, jūs varēsiet baudīt mūziku, ko rada viļņi, atsitoties pret molu, un silto vēju.

Klimats. Šeit ir veselīgs, vienmērīgi silts klimats ar patīkamu gaisa mitrumu, bez miglas. Jūras ūdens temperatūra peldsezonā svārstās vidēji no 15 līdz 16.25 C.

Vērts apskatīt Braitonā:  Seven Sisters, Devils Dyke, the Royal Pavilion, West Pier, Brighton Pier, The Lanes, The North Lanes, Arundel, the Sealife Centre.

·   The Royal Pavilion - Šī diženā ēka ir kā piejūras pils, kura sākotnēji tika paredzēta izklaidēm 19. gs. sākumā. Tā apvieno dažādu arhitektūras stilu sajaukumu: iekšpusē - ķīniešu stils, ārpusē - indiešu gotiskais stils. Apbrīnojams apvienojums vienā celtnē!

·   The Lines - Šauru bruģētu ieliņu sērija rada priekšstatu par Braitonas vēsturi. Viena no populārākajām ir Brighton Lines, pa kuru var stundām ilgi staigāt, aplūkot veikalu skatlogus, izpētīt to piedāvājumu, iegādāties suvenīrus saviem mīļajiem, kā arī baudīt ielu muzikantu sniegtos priekšnesumus un iestiprināties kādā no daudzajiem bistro vai kafejnīcām. Veikaliņos šajā ielā var atrast dažādas antikvāras lietas, rotaslietas, kā arī daudz modes veikalu.

·   Nacionālais dabas muzejs - Šeit Jūs atradīsiet vairāk nekā pusmiljonu kukaiņu un dzīvnieku, 50 000 fosiliju, minerālvielas un iežus, 30 000 dažādu augu, 11 000 grāmatu un karšu, kas datētas pirms vairāk nekā trijiem gadsimtiem. Šo muzeju radījis ornitologs Edvards Būts (Edward Booth), kurš pielāgoja savu Lielbritānijas putnu kolekcijas izstādi, lai radītu ilūziju, ka tie atrodas dabiskā vidē, kopā ar tauriņiem un vabolēm ... un zivju fosilijām un dinozauru kauliem.

·   Drusillas parks - Tas pirmo reizi tika atvērts kā tējas namiņš 1923. gadā. Tagad parks ir pārtapis par labāko zoodārzu Apvienotajā Karalistē. Tas liek akcentu arī uz izklaidi un jaunas informācijas apgūšanu, jo tajā ir ne tikai dažādi dzīvnieki, bet arī bērnu rotaļu laukums, rotaļu vilcienu ceļš, restorāni un kafejnīcas. Šeit iespējams apskatīt dažādu sugu dzīvniekus - oposumus, pūces, pingvīnus un citus dzīvniekus.

·   the Sealife Centre - Vairāk nekā 40 dažādu apbrīnojamu šovu, sākot no garneļu haizivīm un zušiem līdz pat astoņkājiem cēlajā Viktorijas akvārijā. Tas lepojas arī ar garāko zemūdens tuneli. Paši mazākie apmeklētāji var iepazīties ar dažādām zivju sugām īpašos baseinos, kur mazajiem jūras iemītniekiem var arī pieskarties. Pilna programma ietver sevī arī iemītnieku barošanu un burvīgu jūraszirdziņu kolekcijas apskati, kas iespējams ir visneaizsargātākā un apdraudētākā okeāna suga.

Transports.  Ērtākais pārvietošanās veids pa Braitonu ir autobuss. Autobusi parasti kursē no agra rīta līdz vēlai naktij. Iesakām iegādāties nedēļas braukšanas biļeti One-Stop Travel kioskā, kas atrodas turpat dzelzceļa stacijā. Šādi pārvietošanās ar sabiedrisko transportu būs finansiāli izdevīgāka.

Noderīgas saites internetā

Braitonas tūrisma informācijas mājas lapa: http://www.visitbrighton.com/

Braitonas ceļvedis: http://www.lonelyplanet.com/england/southeast-england/brighton-and-hove

Angļu valodas kursi Braitonā:

·  bērniem un pusaudžiem: grupas brauciens

·  bērniem un pusaudžiem: valodu nometnes

·  pieaugušajiem: valodu skolas

    Pieraksties jaunumu saņemšanai!

    Uzzini par jaunāko un aktuālako informāciju par valodu kursiem, izglītību ārzemēs, vasaras nometnēm, ka arī par īpašiem piedāvajumiem, pieraksties!