Fakti, kurus Tu, iespējams, nezināji par Maltu!

1. Malta - viena no mazākajām valstīm pasaulē. Tās platība ir 314 km2, tātad tikai nedaudz lielāka par Rīgu.

2. Malta ir 7 salu kopums Vidusjūrā, bet tikai trīs no tām tiek apdzīvotas (Malta, Gozo, Comino).

3. Iedzīvotāju skaits ir 452 tūkstoši. Oficiālās valodas valstī: maltiešu (itāļu un arābu valodas sajaukums) un angļu.

4. Izglītības centrs Durbe sadarbībā ar Maltas skolām piedāvā apgūt angļu valodu bērniem, pusaudžiem un pieaugušiem (valodu nometnēs, grupu braucienos un valodu skolās).

5. Minimālais studentu vecums ir 13 gadi. Brauciena laikā tiek apgūta ne tikai angļu valoda, bet arī tiek piedāvātas dažādas interesantas aktivitātes un ekskursijas!

6. Galvaspilsēta Valleta (0,8 km2) ieguva savu nosaukumu pateicoties bruņiniekam, kas aizstāvēja pilsētu no turku uzbrukuma, pašlaik tajā dzīvo vien 9 tūkstoši iedzīvotāju (maltieši).

7. Comino sala aizņem 3,5 km2 lielu teritoriju, tajā dzīvo tikai 13 cilvēki, visā salā ir viena viesnīca.

8. Valsts iestājās Eiropas Savienībā 2004. gadā un ieviesa eiro valūtu 2008. gadā.

9. Maltu katru gadu apmeklē 1,2 miljonu tūristu, kas ir lielisks pamats valsts attīstībai.

10. Agrāk valsts ir bijusi Apvienotās Karalistes kolonija, šie laiki ir atstājuši ietekmi līdz pat mūsdienām! Piemēram, kustība notiek pa ceļa kreiso pusi. Uzmanies, maltiešiem patīk braukt ātri!

11. Pastāv uzskati, ka kādreiz šī mazā valsts bija Atlantīdas daļa. Zinātnieki pat atklājuši, ka Maltas tempļi ir senāki par Ēģiptes piramīdām un Stounhedžu!

12. Malta ir vismierīgākā valsts Eiropā, likuma pārkāpumi tur notiek ļoti reti.

13. Valstī nav ne upju, ne ezeru, tikai Vidusjūras ūdeņi.

14. Maltā ir ļoti daudz šauru ieliņu, kuras domātas, lai mājas atrastos pretī viena otrai un veidotu ēnas, kas pasargātu cilvēkus no pārmērīgā karstuma.

15. Maltā tika filmētas ainas no grandiozās filmas „Gladiators”.

16. Šajā valstī ļoti augstu tiek vērtēta laulība. Ja maltiešu pāris ir izdomājis apprecēties, tad tas ir uz mūžu!

17. Katros svētkos tiek rīkoti grandiozi festivāli. Svētku dienas ir maz, bet ja tie ir, tad ir jāsvin godam!

18. Kādu laiku atpakaļ Sicīliju un Maltu savienoja tilts, neskatoties uz to, ka attālums starp salām ir 93 km!

19. Piekrastes zonā atrodami neskaitāmi Otrā pasaules kara kuģu vraki.