Ilze par radošo mediju nometni Londonā

2016. gada vasarā grupu braucienā uz KKCL radošo mediju nometni Londonā devās ne tikai jaunieši, bet arī neformālā grupas līdere - aizrautīga un enerģijas pilna vecāmiņa Ilze Fiseiska, kura visus bērnus pieskatīja kā savējos. Aicinām iepazīties ar Ilzes sirsnīgo atsauksmi par braucienu.

Pagājušā mācību gada beigās izlasīju EC Durbe piedāvājumu vasarā doties grupu braucienā uz angļu valodas nometni Londonā. Manai mazmeitai Ērikai ir 12 gadi –  laist viņu pasaulē vienu pašu man pietrūka drosmes, tādēļ nolēmu, ka mums jābrauc abām. Lai pieteiktos angļu valodas mācībām senioru grupā, biju nedaudz nokavējusi, tādēļ izmantoju šo braucienu, lai atpūstos, tuvāk iepazītu Angliju un pašus angļus kopā ar jauniešiem. No Rīgas izlidojām 7. augustā – ar ziņkāri un nelielu samulsumu, jo angļu valodu biju nedaudz piemirsusi. Kā nu būs un kas nu būs?

Getvikas lidostā mūs sagaidīja KKCL skolas pārstāve, un sākās ceļš uz mūsu redzesloka paplašināšanu. Nonākot Harrow priekšpilsētā, kur atrodas pati koledža, mūsu grupiņu izšķīra un katru braucēju aizveda uz viesģimeni. No Latvijas braucu es, Ērika un vēl četri jaunieši.

Ar prieku atceros laipno uzņemšanu viesģimenē – jau nākamajā dienā jutos kā ģimenes loceklis. Ar savu viesģimenes mājasmāti bijām vienā vecumā, ar līdzīgiem dzīves uzskatiem (kaut arī bijām dažādu rasu pārstāves).

Rīti man bija brīvi, un pēc brokastīm kopā ar mājasmāti sakopām puķu dārziņu un veicām mājas soli. Pusdienoju kopā ar saviem jauniešiem KKCL skolā, un tālāk katru dienu mūsu ceļi veda pa Londonas kultūrvēsturiskajām vietām. Piektdienu pēcpusdienas tika veltītas sportam, bet svētdienās devāmies ekskursijās uz Oksfordu un Kembridžu.

Visas dienas bija dinamiskas un piesātinātas ar aktivitātēm, laika grafiki tika ievēroti ļoti precīzi. Grupu vadītāju vidū bija ļoti erudīti jauni cilvēki, kuri padarīja mūsu ekskursijas aizraujošas un izzinošas. Divas nedēļas aizlidoja vēja spārniem! Ne no viena jaunieša, neatkarīgi vai viņš atbraucis no Japānas, Francijas vai Latvijas, nedzirdēju, ka viņš gribētu braukt uz mājām. Cita, interesanta pasaule bija pavērusi durvis un parādījusi sevi – veco labo Angliju.

Saku lielu paldies EC Durbe meitenēm Jeļenai un Anetei par labi paveiktu darbu un vēlu Durbei labu ceļavēju tālākiem darbiem un iecerēm!

Ilze Fiseiska

Attēlā - Ērika ar saņemto skolas sertifikātu