Intervija ar konkursa "Laižam uz Prāgu mācīties!" uzvarētāju Ditu Dīriņu

Lai gan konkurss „Laižam uz Prāgu mācīties!” ir noslēdzies, tā uzvarētājai Ditai Dīriņai lielais notikums – došanās uz MSM Academy vasaras nometni Prāgā – vēl ir priekšā. Piedāvājam Jums ieskatu Ditas ceļā uz galveno balvu un uzvaru konkursā.

Kā Tu uzzināji par konkursu?

Par konkursu es uzzināju nejauši. Man skolā bija jāgaida divas stundas līdz nodarbību sākumam, es iegāju E-klasē un ieraudzīju informāciju par šo konkursu.

Kādēļ izlēmi piedalīties? Vai esi jau iepriekš piedalījusies līdzīgos konkursos?

Es vienmēr esmu gribējusi aizbraukt uz nometni ārzemēs, tādēļ izlēmu piedalīties. Iepriekš neesmu piedalījusies nevienā konkursā.

Kāds bija Tavs mērķis – uzvarēt un saņemt galveno balvu vai iegūt nebijušu pieredzi un iegūt jaunas zināšanas?

Ja godīgi, tad sākumā man nebija mērķis uzvarēt. Es vienkārši gribēju zināt, kā tas ir –piedalīties šāda veida konkursā. Tomēr pēc tam, kad uzzināju, ka esmu tikusi pēdējā kārtā, parādījās vēlme uztaisīt pēc iespējas labāku projektu un uzvarēt.

Ko jaunu uzzināji, atbildot uz konkursa pirmās un otrās kārtas jautājumiem? Kurš jautājums Tev likās pats interesantākais?

Es esmu bijusi Prāgā kopā ar ģimeni, tāpēc dažus no jautājumiem jau zināju. Pats interesantākais man likās jautājums par Prāgas pili. Es biju pārsteigta, kad uzzināju, ka tā ir lielākā pils pasaulē.

Kas Tev konkursā likās pats sarežģītākais?

Pats sarežģītākais konkursā man likās izdomāt saukli, tomēr beigās man tas izdevās.

Lūdzu, pastāsti par Tevis izdomāto saukli MSM Academy vasaras nometnēm „Sporto, mācies, priecājies, valodas tur iemācies!”

Ar šo saukli es vēlējos parādīt svarīgāko, ko var iegūt, dodoties uz MSM Academy vasaras nometni.

"Sporto" – šajās nometnēs piedāvā intensīvus sporta treniņus.

"Mācies" – nometnēs var papildināt valodu zināšanas, kā arī uzzināt vairāk par Prāgas vēsturi.
"Priecājies" – nometnēs ir iekļauta ļoti daudzveidīga izklaižu programma, lai pēc mācībām varētu kārtīgi atpūsties.

"Valodas tur iemācies" – protams, nometnēs ir dažādu valodu mācību programmas, bet tas nav viss. Esot Prāgā, noteikti var iemācīties arī dažas frāzes čehu valodā!

Vai kāds Tev palīdzēja meklēt atbildes uz jautājumiem vai veidot fināla projektu?

Nē, es visu darīju pati.

Kā Tu nonāci pie idejas veidot plakātu projekta finālā? Kādēļ tieši šāds formāts?

Sākotnēji man nemaz nebija ideja veidot plakātu, tomēr mans pirmais darbs nesanāca pārāk labs, tādēļ izdomāju veidot citu formātu.

Man ļoti patīk veidot tādus mākslas darbus, uz kuriem var ne tikai skatīties, bet arī pieskarties. Tāpēc es izvēlējos taisīt plakātu ar durvīm, kuras var atvērt un ieraudzīt, kas aiz tām slēpjas.

Cik ilgu laiku aizņēma radošā projekta izveide?

Savu radošo darbu es veidoju aptuveni nedēļu, katru dienu strādāju ~ 1h.

Kādas sajūtas Tevi pārņēma, kad uzzināji, ka esi uzvarējusi? Kāda bija Tavu vecāku reakcija?

Sākumā es nespēju noticēt un aptvert to, ka esmu uzvarējusi, jo zināju, ka konkursā piedalījās diezgan daudz cilvēku. Bet vēlāk sapratu, ka es TIEŠĀM esmu 1. vietas ieguvēja. Mani vecāki, protams, arī bija ļoti priecīgi un patīkami pārsteigti.

Kuru nometnes programmu Tu izvēlējies? Ko Tu sagaidi no nometnes?

Es izvēlējos tenisa programmu. No nometnes sagaidu tikai pozitīvas emocijas. Domāju, ka tajā iemācīšos daudz labāk un brīvāk komunicēt angļu valodā, kā arī iegūšu jaunus draugus no citām pasaules valstīm. Vēl es noteikti uzzināšu daudz vairāk par Prāgu un Čehiju.

Lūdzu, uzraksti novēlējumu jauniešiem šai vasarai!

Es jums novēlu šajā vasarā kārtīgi atpūsties un izdarīt kaut ko tādu, ko jau sen esat vēlējušies. Lai jums forša  un piedzīvojumiem bagāta vasara!

 

Pieraksties jaunumu saņemšanai!

Uzzini par jaunāko un aktuālako informāciju par valodu kursiem, izglītību ārzemēs, vasaras nometnēm, ka arī par īpašiem piedāvajumiem, pieraksties!