Krievija un Ukraina

Augstākās izglītības sistēma Krievijā ir analoga izglītības sistēmām Eiropā un Amerikā:

  • Bakalaura studijas
  • Maģistrantūras un doktorantūras studijas
  • Studiju kredītpunktu sistēma
  • Akadēmiskās apmaiņas programmas ar ECTS (European Credit Transfer System)
  • Eiropā atzīts studiju diploms

Galvenā atšķirība starp Eiropas un Krievijas programmām ir tā, ka inženierzinātnes Bakalaura programmas ilgst 5 gadus.

Krievija arī ir parakstījusi Boloņas līgumu un tas paredz, ka pieaug studiju programmu skaits. Ja jūs esat absolvējis vidusskolu, jums paveras plašas studiju iespējas. Studijas var izvēlēties gan krievu, gan angļu valodā. Ja izvēlaties krievu valodu kā savu studiju valodu, jūsu krievu valodas zināšanām jābūt augstā līmenī un kā pierādījums tam ir Language State Certificate, kuru varat iegūt arī mācoties sagatavošanās gadā.

Sagatavošanās gads 6-9 mēneši- pats galvenais mērķis šim gadam ir ieviest studentam pārliecību par savām krievu valodas zināšanām un pacelt tās tādā līmenī, lai studējot izvēlēto programmu, nerastos grūtības valodas pielietojuma dēļ. Tai pašā laikā, protams, netiek aizmirsti arī citi studiju priekšemti kā matemātika, ķīmija, fizika, bioloģija, tiksiet iepazīstināts ar Krievijas vēsturi un kultūru. Pēc sekmīgas šī mācību perioda apgūšanas jums tiek piešķirts sertifikāts. Pēc sekmīgas krievu valodas testa nokārtošanas saņemsiet TRKI sertifikātu, kurš nepieciešams, lai studētu krievu valodā.

Bakalaura studijas - 4 gadi - Krievijas un Ukrainas augstskolās tiek piedāvāts plašs studiju iespēju klāsts angļu un krievu valodā. Pirmie divi studiju gadi tiek veltīti matemātikas, socio-ekonomiskajiem, humanitārajiem un mazliet specializācijas moduļiem. Nākamajos divos studiju gados lielāka vērība tiek pievērsta speciālajiem studiju priekšmetiem, kā arī praksēm.

Ja izvēlētā studiju programma ir saistīta ar inženierzinātni, tad kopējais bakalaura studiju ilgums ir 5 gadi!

Maģistrantūras studijas - 2 gadi - šajā studiju programmā tiek ietvertas speciālās programmas un moduļi, kuri tieši saistīti ar izvēlēto plānu, lai sasniegtu jaunus rezultātus zinātnē un tehnoloģijās. Kurss orientēts uz zinātnisko kreativitāti, pedagoģisko aktivitāti, praktiskajiem un pētnieciskajiem laukiem.

Doktorantūras studijas - 3-4 gadi - studiju ilgums atkarīgs no tā, vai esat pilna vai nepilna laika students. Parasti doktorantūras studijās tiek pētīts konkrēts zinātniskais jautājums ar pētījumiem, izmeklējumiem, tiek veiktas dažādas publikācijas, notiek dalība starptautiskās konferencēs. Šo visu doktorantūras laiku studentu motivē, kontrolē un palīdz univerisitātes labākie un zinošākie profesori un lektori.

Atslēgvardi: 

Pieraksties jaunumu saņemšanai!

Uzzini par jaunāko un aktuālako informāciju par valodu kursiem, izglītību ārzemēs, vasaras nometnēm, ka arī par īpašiem piedāvajumiem, pieraksties!