Kas tas ir, kur to māca?

GCSE - Vispārējās pamatizglītības sertifikāts . Šo  divgadīgo studiju programmu parasti apgūst jaunieši 14-16 gadu vecumā tādās valstīs kā Lielbritanija, Īrija. Programma ļoti nozīmīga tiem studentiem, kuri tālāk vēlas apgūt A level  vai IB programmu.... lasīt vairāk

Aizvien biežāk Latvijas skolēni un viņu vecāki vidusskolas periodu 11. un 12. klasē izvēlas pavadīt un mācīties ārzemēs. Šis solis bieži vien ir pirmais studiju ķēdītē, jo izvēloties mācības Lielbritānijā vai kādā citā Eiropas valstī, kurā var apgūt A level programmu, rodas pirmais priekšstats par turpmāko studiju izvēli.

Vidējās izglītības programma A-Level ir tradicionālā... lasīt vairāk

The International Baccalaureate (IB) ir divu gadu programma, kas paredzēta vidusskolas pēdējo klašu audzēkņiem vecumā no 16 līdz 19 gadiem, un tās eksāmenu rezultātus atzīst pasaules labākās universitātes.

IB programmu students var mācīties trīs oficiālajās valodās – angļu, franču un spāņu. IB programmu sešdesmitajos gados izveidoja un attīstīja pasaules nacionālo... lasīt vairāk

High School mums lielākoties ir zināmas kā Amerikas vidusskolas. Pirmā publiskā Amerikas vidusskola tika dibināta jau tālajā 1821. gadā Bostonā un ta bija The English High School.

Laiku gaitā vidusskolas ir ļoti mainījušās un tiek klasificētas dažādās kategorijās kurās skolēni tiek... lasīt vairāk

Koledža - klasiski šī ir pamata un vidējās izglītības institūcija! Daudzās Eiropas valstīs koledžas iedalās privātajās un valsts koledžās. Koledžā var iegūt ne tikai vispārējo vidējo izglītību, bet arī profesionālo vidējo izglītību.

Mācības koledžā ir ideāls sākums bērna un jaunieša... lasīt vairāk

Ja esi absolvējis kādu no Latvijas vidusskolām un vēlies iegūt augstāko izglītību ārzemēs, Tev noderēs šeit iegūstamā informācija.

Diemžēl ne visas Lielbritānijas un citu Eiropas valstu universitātes... lasīt vairāk

University College ir viens no augstākās izglītības iegūšanas stūrakmeņiem. Studenti šeit var iegūt augstāko profesionālo vai akadēmisko izglītību - tās pirmo pakāpi Bakalaura grādu.

Univerisitāšu koledžu programmas visās valstīs tiek izvērtētas un kontrolētas tikpat stingri kā jebkura univerisitātes... lasīt vairāk

Undergarduate studiju programmas, kuras vairāk zināmas kā Bakalaura studijas. Tomēr arī šīs studiju programmas variē, jo daudzās vastīs Bakalauru studijas tiek iedalītas dažādos posmos:

• Dānija - ir iespējamas pilnā laika Bakalaura studijas, kuras ilgst 3,5 gadus. Taču, ja ir vēlme ko
  • ... lasīt vairāk

Post-graduate jeb Graduate Education ir turpinājums Bakalaura studijām. Šīs tālākās izglītības struktūra un organizācija var būt mazliet atšķirīga dažādās valstīs, bet pamatprincipā šī hierarhija pēc Bakalaura grāda iegūšanas ir šāda:

MBA - Master of Business Administration - iegūstams pēc Bakalaura grāda diploma saņemšanas un darba pieredzes attiecīgajā sfērā. Ir zināmi dažādi MBA studiju moduļi:

• 2-gadīga pilna laika MBA programma - kandidātiem nepieciešama iepriekšēja reālā darba pieredze un ir noteiktas pilna laika studijas katru darba dienu
  • ... lasīt vairāk

Maģistra grāds ir akadēmiskais grāds, kuru var iegūt pēc Bakalaura grāda iegūšanas kādā īpašā studiju sfērā. Maģistra grāda kandidātiem ir sevi jāpierāda profesionali ar teorētiskajām un prakstiskajām zināšanām, analizes un izvērtēšanas spējām, kā arī spēju risināt kompleksās problēmas attiecīgajā laukā un spriest patstāvīgi.... lasīt vairāk

Ja interesējies par studiju iespējām ārzemēs - vidējā izglītība, augstākā izglītība, Tev noteikti noderēs informācija par dažādiem starptautiski atzītiem angļu valodas zināšanu novērtējuma testiem.

Kā viens no populārākajiem ir IELTS tests, kuru atzīst visas Eiropas... lasīt vairāk

TOEFL (Test of English as a Foreign Language) eksāmens nepieciešams, lai iestātos ārzemju augstskolā vai koledžā, pieteiktos MBA studijām Latvijā un ārzemēs, kā arī apliecinās Jūsu angļu valodas prasmes, strādājot starptautiskā uzņēmumā.
Lai saņemtu informāciju par mācību iestādēm, kuras uzņem studentus ar nokārtotu TOEFL eksāmenu, apskatiet mājaslapu: ... lasīt vairāk