Brīdinājuma ziņojums

The subscription service is currently unavailable. Please try again later.

College

Koledža - klasiski šī ir pamata un vidējās izglītības institūcija! Daudzās Eiropas valstīs koledžas iedalās privātajās un valsts koledžās. Koledžā var iegūt ne tikai vispārējo vidējo izglītību, bet arī profesionālo vidējo izglītību.

Mācības koledžā ir ideāls sākums bērna un jaunieša turpmākajām studiju gaitām ārzemēs, jo šajā laikā rodas sapratne par mācību sistēmu vienā vai otrā valstī, izveidojas priekšstats par dzīvi un kultūru ārzemēs.

Latvijas jaunieši un viņu vecāki domu par mācībam kādā no ārzemju koledžām sākt apsvērt jau sākot no 11 gadu vecuma, tāpēc šeit norādām vispārīgo ieskatu koledžas vecumposmos:

  • 11-12 gadi–  angļu valoda, matemātika, fizika, ķīmija, bioloģija, ģeogāfija, vēsture. Pēc izvēles var apgūt franču valodu un mākslu.
  • 13 gadi– skolēni mācās pēc angļu skolas 9. apmācības gada programmas visus vispārizglītojošos priekšmetus.
  • 14-15 gadi– 2-gadīga GCSE programma, kuru beidzot skolēni liek eksāmenus pamatskolas atestāta iegūšanai.
  • 16-18 gadi - AS, A level vai IB mācību programmas mācības un vidējās izglītības sertifikāta iegūšana.

Sīkāk par pamata un vidējās izglītības iegūšanu ārzemēs varat atrast mūsu sadaļās Privātās koledžas un Vidusskolas.

Tomēr daudzviet pasaulē, tai skaitā ASV, koledžas ir ne tikai vidējās izglītības iestādes, bet arī augstākās isglītības studiju vietas. Tai skaitā Community College. Koledžas var būt 2-gadīgas un 4-gadīgas.

Bieži vien koledžas lepno nosaukumu nes arī valodu skolas, kurās Jūs neapgūsiet nevienu no iepriekšminētajām studiju programmām, bet perfekti un ātri apgūsiet kādu no svešvalodām, iegūsiet jaunus draugus un sajutīsiet pasaules garšu.

Atslēgvardi: 

Pieraksties jaunumu saņemšanai!

Uzzini par jaunāko un aktuālako informāciju par valodu kursiem, izglītību ārzemēs, vasaras nometnēm, ka arī par īpašiem piedāvajumiem, pieraksties!