Brīdinājuma ziņojums

The subscription service is currently unavailable. Please try again later.

Foundation

Ja esi absolvējis kādu no Latvijas vidusskolām un vēlies iegūt augstāko izglītību ārzemēs, Tev noderēs šeit iegūstamā informācija.

Diemžēl ne visas Lielbritānijas un citu Eiropas valstu universitātes pieņem Latvijas Atestātu par vispārējo izglītību studiju uzsākšanai 1. kursā. Tas ir izskaidrojams ar Lielbritānijas un Latvijas vidējās izglītības sistēmu atšķirību attiecībā uz vidusskolas gadu skaitu.

University Foundation Programme (UFP) ir intensīvs vienu gadu ilgs kurss, pēc kura pabeigšanas studentam ir pilnīga pārlieciba par savu izvēlēto turpmako studiju ceļu un iegūtas arī nepieciešamās akadēmiskās un angļu valodas zināšanas. Tas ir alternatīvs A level programmai un tiek absolvēts ar gala eksāmenu.

Kurss ilgst 32 nedēļas un ir sadalīts 3 fāzēs. Pirmā un otrā kursa fāze ir 12 nedēļas katra un 3. fāze ir 8 nedēļas. Studenti kopumā apgūst 6 moduļus:

  • Obligātie moduļi - Angļu valoda, Matemātika un Informāciju tehnoloģijas
  • Izvēles moduļi - atkarībā no izvēlētajām turpmākajām studiju programmām

Parasti UFP sākas septembrī un nākamā gada oktobrī students var turpināt studijas izvēlētajā augstskolā un studiju programmā. Bet ir arī izņēmumi - dažas institūcijas piedāvā Fast-track kursu, kurš sākas janvāri un beidzas augustā.

Atslēgvardi: 

Pieraksties jaunumu saņemšanai!

Uzzini par jaunāko un aktuālako informāciju par valodu kursiem, izglītību ārzemēs, vasaras nometnēm, ka arī par īpašiem piedāvajumiem, pieraksties!