Brīdinājuma ziņojums

The subscription service is currently unavailable. Please try again later.

IB

The International Baccalaureate (IB) ir divu gadu programma, kas paredzēta vidusskolas pēdējo klašu audzēkņiem vecumā no 16 līdz 19 gadiem, un tās eksāmenu rezultātus atzīst pasaules labākās universitātes.

IB programmu students var mācīties trīs oficiālajās valodās – angļu, franču un spāņu. IB programmu sešdesmitajos gados izveidoja un attīstīja pasaules nacionālo izglītības sistēmu eksperti Ženēvas Starptautiskajā skolā. Projektu daļēji sponsorēja arī UNESCO. Par galvenajiem mērķiem programma izvirzīja:
   1) atvieglot jauniešu nacionālo diplomu atzīšanu, stājoties pasaules universitātēs;
   2) piedāvāt starptautiski perspektīvu programmu, kas balstīta uz reālu studentu pieredzi;
   3) popularizēt jaunatnē multikulturālu domāšanu, lai viņi varētu iekļauties starptautiskajā vidē un izprast cilvēka būtību neatkarīgi no viņu krāsas, tautības, reliģijas vai dzimuma.

Oksforda, Sorbona un Harvarda (ASV) bija pirmās universitātes, kuras atzina IB sešdesmitajos gados. Mūsdienās IB sadarbojas ar daudzām universitātēm visā pasaulē un uztur ciešus sakarus ar nacionālajām izglītības sistēmām, UNESCO, Eiropas Padomi un Eiropas Savienības Komisiju.

Pasaulē ir apmēram 600 skolas 85 pasaules valstīs, kurās ir iespējams apgūt IB programmu. Apmēram puse no šīm ir valsts skolas, galvenokārt Ziemeļvalstīs, Centrālajā Eiropā un Austrumeiropā, Lielbritānijā, Spānijā, Nīderlandē un Ziemeļamerikā.


IB mācību plāns sastāv no sešām priekšmetu grupām:

  • Valoda A1 (Language A1): pasaules literatūras studijas.
  • Valoda A2 (Language A2): svešvalodu mācības gan iesācējiem, gan studentiem ar augstu zināšanu līmeni izvēlētajā mācību valodā.
  • Individuālā un sociālā grupa: vēsture, ģeogrāfija, ekonomika, filozofija, psiholoģija, sociālā antropoloģija, bizness un vadība, informāciju tehnoloģija.
  • Eksperimentālās zinības: bioloģija, ķīmija, lietišķā ķīmija, fizika, vides sistēmas, dizaina tehnoloģijas.
  • Matemātika: matemātika, matemātiskās metodes, matemātiskās zinības, augstākā matemātika.
  • Izvēles priekšmeti: māksla un dizains, teātra māksla, latīņu valoda, klasiskā grieķu valoda, datorzinības, otrs priekšmets no individuālās un sociālās grupas vai eksperimentālo zinību grupas, trešā modernā valoda, informāciju tehnoloģija globālajā sabiedrībā, augstākā matemātika vai skolas izstrādāta mācību programma, kuru apstiprinājusi IB.

Lai varētu iegūt IB diplomu, kandidātiem ir jāizvēlas viens priekšmets no katras grupas un vismaz trijiem (ne vairāk par 4) no tiem ir jābūt augstākajā līmenī (minimums – 240 mācību stundas). Katrs priekšmets tiks novērtēts no 1 līdz 7 punktiem. Lai iegūtu diplomu, ir nepieciešami 24 punkti un jāiesniedz eseja – pētījums (4000 vārdu), jāizpilda programmas noteiktā analītiskā programma un jāpiedalās ārpusklases programmās.

International Baccalaureate programmu iedāvā apgūt gan valsts vidusskolās un koledžās (piemēram Lielbritānijā, Dānijā u.c.), gan privātajās koledžās visā pasaulē.

Atslēgvardi: 

Pieraksties jaunumu saņemšanai!

Uzzini par jaunāko un aktuālako informāciju par valodu kursiem, izglītību ārzemēs, vasaras nometnēm, ka arī par īpašiem piedāvajumiem, pieraksties!