Ja interesē ķīmija!

Karjerai naftas pārstrādes jomā, farmakoloģijā vai kriminālistikā ir jāstudē ķīmiju!

Ķīmija, ķīmija - tā ir mums visapkārt! Ķīmiju izvēlas tie cilvēki, kuriem patīk nesatandarta uzdevumi, kuri sapņo par kādu atklājumu, ir gatavi eksperimentiem un rezultātu sasniegšanai. Pieprasījums pēc ķīmiķiem pēdējos gados strauji pieaug, jo tie ir pieprasīti daudzās nozarēs – sākot no kosmetoloģijas un līdz pat būvniecības sfērai. Starp citu, ķīmiķis, pēc ASV veiktajiem pētījumiem, ierindojas vislabāk apmaksāto profesiju Top 10 ar sākuma algu no 54 000 USD gadā, arī Anglijā ķīmiķa starta gada ienākumi ir sākot no 19 000 GBP!

Tiem, kas vēlas iegūt ķīmiķa specialitāti ārzemēs, iesakām pievērst uzmanību mācībām  Ķīmijas fakultātē HZ UAS Tehnoloģiju un Inovāciju akadēmijā, Nīderlandē. Viens no aspektiem par labu izvēlei mācībām HZ UAS noteikti ir tas, ka šajā augstskolā ķīmijas zinātni apgūst ne tikai no ierastās akadēmiskās puses, bet ir ļoti aktīvs izzināšanas un prakses laiks tādās nozarēs kā apģērbi, kosmetoloģija, farmācija, tehnoloģijas un pārtika, kriminālistika, rūpniecība.

Studiju laikā (Bakalaura programmā) jūs ne tikai uzzināt šīs sfēras profesionālos pamatus, bet arī izvēlaties savu nākotnes ceļu profesionālajā un praktiskajā ķīmijā vai arī zinātnisko pētījumu laukā. Apgūstamo priekšmetu klāstā ir Bioloģija, Micro-Organismi, Korozija, DNS zinātne, Polimēri, Rūpnieciskā, Analītiskā vai Elektro Ķīmija, Infektoloģija un Imunoloģija utt.

HZ UAS ir ļoti plašs piedāvājamo prakses vietu klāsts saviem studentiem. Tie ir gan izpētes centri, laboratorijas, respektablas kompānijas tādas kā Philips, Unilever, Dow and Erasmus MC un citas. 4. studiju gadu topošie bakalauri pavada kādā no pasaules vadošajām ķīmijas nozares kompānijām, kurā iegūst neatsveramu pieredzi jaunos, izaicinošos projektos un bieži vien prakses vietas turpmāk kļūst arī par pirmo darba vietu savas karjeras startam.

Ko par šo studiju programmu saka paši studenti?

Gerle, Igaunija: „Man ļoti patīk daudzās stundas, kuras mēs pavadām laboratorijās, veicot praktiskos darbus. Tas ļauj iegūt pieredzi tālākām studijām un lielajām praksēm. Un šādi mēs arī izcili apgūstam studiju teorētisko daļu. Ja vēlies sakombinēt teoriju ar praksi, tad šī ķīmijas programma būs īstā izvēle!”

Aleksandrs, Krievija: „Pēc studiju beigšanas izvēlējos savu karjeru attīstīt, strādājot tiesu medicīniskajā ekspertīzē. Iegūtās zināšanas ir nenovērtējamas, jo nekad nav bijuši neskaidri jautājumi, pētot tekstilmateriālus, narkotiskās un psihotropās vielas, iegūtos DNS u.c. materiālus. Tāpat arī saviem kolēģiem varu visu pasniegt ne tikai zinātniskos terminos, bet vispār saprotamā ikdienas valodā.”

Ja vēlies uzzināt vairāk par HZ UAS piedāvātajām studiju programmām, meklē šeit. Radušies jautājumi? Raksti uz anete@durbe.edu.lv vai zvani 67363331

Pieraksties jaunumu saņemšanai!

Uzzini par jaunāko un aktuālako informāciju par valodu kursiem, izglītību ārzemēs, vasaras nometnēm, ka arī par īpašiem piedāvajumiem, pieraksties!