Ķelne

Ķelne (Köln) ir pilsēta Vācijas rietumos, Reinas krastos. Pēc iedzīvotāju skaita lielākā pilsēta Ziemeļreinā-Vestfālenē. Ekonomikas, kultūras, izglītības un reliģiskais centrs. Viena no senākajām Vācijas pilsētām, jo dibināta jau Senās Romas laikos.

Ķelne ir odekolona dzimtene. Mūsu dienās pazīstama ar savu Domu, Kölsch alu un kā Vācijas plašsaziņas līdzekļu centrs (pilsētā atrodas WRD radio un RTL televīzijas galvenās mītnes).

Ja dodaties uz Ķelni, esat gatavi ne tikai mācībām, bet arī ļoti aktīvai un aizraujošai pilsētas iepazīšanai. Laika gulēt būs maz, jo vietu, kuras noteikti ir vērts apskatīt, ir daudz! Ķelnes Katedrāle, kura ir iekļauta pasaules kultūrvēsturisko pieminekļu sarakstā, tā ir augstākā ēka Ķelnē un to katru gadu apmeklē ap 6 miljoniem tūristu un pilsētas viesu. Ķelnes Opera, kuras trīs gadus ilgusi restaurācija ir pabeigta 2012. gadā. Tā ir viena no ievērojamākajām operas celtnēm Eiropā. Kultūras mīļotājiem šeit jābūt gataviem uz ilgām pastaigām, jo ievērības cienīūgo objektu šeit ir seskaitāms daudzums.

Arī sporta faniem Ķelne ir labi pazīstama, jo pilsētā notiek ļoti daudzi pasaules mēroga čempionāti, sacensības - hokejs, futbols, vieglatlētika, jāšanas sports, riteņbraukšana, golfs - tie ir tikai nedaudzi no sporta veidiem, kuri Ķelnē ir ļoti populāri.

Ķelni varat iepazīt, to izstaigājot ar kājām, izmantojot visā pasaulē populāros Hon-on, Hop-off busus, bet īpaši skaista Ķelne paveras no Reinas upes puses, daudzi mazāki un lielāki izklaides kuģīši ir piemēroti upes ekskursijām.

Bērnu un jauniešu vācu valodas kursi Vācijā

Pieraksties jaunumu saņemšanai!

Uzzini par jaunāko un aktuālako informāciju par valodu kursiem, izglītību ārzemēs, vasaras nometnēm, ka arī par īpašiem piedāvajumiem, pieraksties!