Kembridža

Kembridža, kuras nosaukums tiek tulkots kā "tilts pār Kamas upi" , atrodas Anglijas austrumos, ir grāfistes administratīvais centrs, īpašais rajons, kuram piešķirts "city" nosaukums Kembridžšīras grāfistes dienvidu daļā. Lielakoties Kembridžas vārds visiem pasaulē asociējas ar senākajām Eiropas univerisitātēm. Kemridža arī ir viena no pasaules senākajām un slavenākajām - labākajām universitātēm - Kembridžas Universitāte, kuras absolventu vidū ir arī 87 Nobela Prēmijas laureāti. Kembridža - pilsēta, kurā tiešām var sajust un izbaudīt "īstenu angļu garu", tradīcijas, ieradumus un dzīvesveidu. Tūristi šeit apmeklē teātrus, muzejus, arhitektūras pieminekļus, kurus apvijušas neskaitāmas leģendas. Kembridža ir visā pasaulē slavena universitāšu pilsēta un ir prestiža jau 8 gadsimtus, jo ir patiess izglītības un augstvērtīgu zināšanu etalons. Kembridžas popularitāte ir nenoliedzama, jo katru gadu to apmeklē vairak kā 3.5 miljoni tūristu. PIlsētas ielas ir vienreizēji vēstures liecinieki, dažas no tam varētu pat nosaukt par muzeju zem klajām debesīm un  tās ir gajēju ielas,īpaši jāpiemin pilsētas vēsturiskais centrs. Mūsdienās ļoti iecienīts un ērts pārvietošanās veids pilsētā ir velosipēdi - it īpaši studentu vidū. Pēc pēdējām aptaujām, velosipēdu savās ikdienas gaitās izmanto vairāk nekā 25% pilsētas iedzīvotāju.

Vietas, kuras, mūsuprāt, Kembridža noteikti būtu vērts apmeklēt:

Zooloģijas muzejs ir slavens ar savu kolekciju, kuras pirmsākumi meklējami jau 1814. gadā, tajā ir daudz aizraujošu eksponātu, kurus muzejam ir dāvinājis pats Čārlzs Darvins. Zinātnes vēstures muzejā varēsiet aplūkot neskaitāmus zinātnes instrumentus un tie ir unikāli:  šeit apkopoti paraugi no viduslaikiem līdz mūsdienām.

Pati lielākā grieķu un romiešu statuju kolekcija atrodas Kembridžas klasiskās arheoloģijas muzejā.  Karalienes Viktorijas laikā šo muzeju dēvēja par arheoloģijas laboratoriju.

Kembridža - pilsēta, kurā norisinās neskaitami konkursi, koncerti un festivali: Folk-fetsivāls, džeza festivals, literatūras festivāls, kinofestivāls, kā arī slavenais Šekspīra festivāls.

PIlsētas centrā mājvietu atraduši daudzi slavenu dizaineru mazie veikaliņi un veikalu ķēdes. Paši populārākie no tiem:

  • Grand Arcade - šeit patiks tiem, kas nozīmīgs dizaineru un brendu vārds
  • pilsētas tirdziņš, kurā varat nobaudīt un iegādāties augļus un dārzeņus, kā arī dažādus sīkumus
  • svētdienas tirdziņš Arts & Crafts Trinity Street

Angļu valoda Kembridžā:

Angļu valoda Anglijā

Atslēgvardi: 

Pieraksties jaunumu saņemšanai!

Uzzini par jaunāko un aktuālako informāciju par valodu kursiem, izglītību ārzemēs, vasaras nometnēm, ka arī par īpašiem piedāvajumiem, pieraksties!