Ko jūs vēl nezinājāt par biznesa asinsriti – loģistiku!

Vai zini kas ir loģistika?

Loģistika – izejvielu, materiālu, ražošanas, gatavās produkcijas, pakalpojumu un informācijas plānošanas, izpildes un kontroles process no radīšanas vietas līdz patērētājam.

Termins „loģistika” ir radies senajā Grieķijā no vārda logicos (aprēķināms; nosakāms), bet vārds „loģistika” – domājošs.

Par loģistiku pasaulē ir pat teiciens: „Loģistika ir biznesa asinsrite”

Mūsdienu loģistikas speciālists ir menedžeris, mārketologs un ekonomists vienā personā, līdz ar to Tu ne reizi nekļūdīsies par savas profesijas nepieciešamību darba tirgū!

Transports, tā ir tā tautsaimniecības nozare, bez kuras nevar pastāvēt neviena cita ražotne (uzņēmējdarbība, finanses, grāmatvedība, būvniecība, informātika, mašīnbūve u.c.), tādējādi loģistika ir iespaidīgs ierocis uzņēmuma rīcībā, lai uzņēmums būtu konkurētspējīgs.

Studējot loģistiku, atceries par šiem plusiem:

+ Iespēja iegūt plašu paziņu loku biznesa aprindās;

+ Garantēts darbs gan tagad, gan nākotnē, jo Latvijā nozare strauji attīstās un arī Rietumeiropā transporta un loģistikas speciālisti ir pieprasīti;

+ Pieredzējuša speciālista atalgojumam griestu nav, tas atkarīgs no uzņēmuma finansiālajām iespējām un darbinieka spējām;

Vai Tu zināji, ka:

  • Loģistikas speciālists var strādāt jebkur, kur notiek ražošanas process, jo viņš pārzina ne tikai transporta jomu, bet arī noliktavu saimniecību un ražošanu;
  • 2010. gadā Latvijā transporta un uzglabāšanas nozarē tika reģistrēti 5016 uzņēmumi un visi lielākie uzņēmumi ir izvietoti tieši Rīgā, (SIA DHL Latvia, VAS „Latvijas Pasts”, „Latvijas dzelzceļš”, „Rīgas Satiksme”, VAS „Starptautiskā lidosta Rīga”, „Rīgas brīvosta” u.c.), kas nozīmē lielākas iespējas un labu karjeras izaugsmi;
  • Loģistikas darbinieks Latvijā pelna sākot no 400 eiro;
  • Nīderlandē loģistikas darbinieks noliktavās saņem darba algu sākot no 1300 eiro.

Loģistika ir domāta Tev, ja:

  • Interesē viss, kas saistīts ar loģistiku un transportu;
  • Zini, ko vēlies panākt karjerā un dzīvē;
  • Esi punktuāls un spēj koncentrēties jebkurā situācijā.

HZ UAS, kura ir vadošā universitāte Loģistikas Inženierijas studijās Nīderlandē, piedāvā ne tikai īpaši izstrādātas studiju programmas ar augsti kvalificētiem pasniedzējiem, kuri ir profesionāļi savā jomā, bet arī prakses iespējas, kur lielu lomu noteikti spēlē universitātes atrašanās vieta.

2014. gadā tieši HZ UAS Logistics Engineering Bakalaura studiju programma ieguva augstāko novērtējumu Nīderlandē, kuru piešķir augstākās izglītības vērtētāji Keuzegids Hoger Onderwijs!

Ko par šo studiju programmu saka HZ UAS studenti:

„Savu pēdējo praksi veicu Zeeland Seaports, kur sevi parādīju pietiekami labi, jo man tika piedāvāta pastāvīga darba vieta uzreiz pēc studiju beigšanas.”

Vairāk informācijas par HZ UAS piedāvātajām studiju programmām meklē šeit! Jautājumi? Raksti uz anete@durbe.edu.lv vai zvani 67363331

Pieraksties jaunumu saņemšanai!

Uzzini par jaunāko un aktuālako informāciju par valodu kursiem, izglītību ārzemēs, vasaras nometnēm, ka arī par īpašiem piedāvajumiem, pieraksties!