Londona

Londona - pilsēta, kas godam var nest ne tikai Apvietoās Karalistes galvaspilsētas vārdu, bet arī noteikti ir viena no nozīmīgākajām pasaules politikas, ekonomikas un kultūras pilsētām! Lielākā pasaules osta. Šobrīd Londonā dzīvo 6,8 miljoni iedzīvotāju. Katru dienu šim skaitlim varam pieskaitīt miljonu tūristu, kuri ierodas šeit, lai apmeklētu muzejus, teātrus, koncertus, iepirktos, vienkārši atpūstos un izbaudītu mūžam nerimstošās pilsētas elpu. Londona ir arī viena no Eiropas senākajām pilsētām, tā tika dibināta mūsu ēras 43. gadā. Megapole, kura aizņem 1706,8 km2. Neskaitāmas reizes Londonas atslēgas, gluži kā Rīgas, ir pārgājušas no vienām rokām citās, tā ir bijusi nopostīta līdz pamatiem, atjaunota un augšāmcēlusies no pelniem.

Neskatoties uz  Londonas "The Big Smoke" iegūto slavu, mainīgajiem vējiem un pārsvarā nomākušos laiku, pilsētas iedzīvotāji ir ļoti atvērti, laipni, smaidīgi un, šķiet, nekad nesūdzas par laika apstākļiem. Pilsēta burtiski strāvo no mākslinieciskā gara un dzīvīgā noskaņojuma. Piektdienu vakaros pat vislielākie pilsētas bāri, klubi un citas atpūtas vietas ir tik ļoti pārpildītas, ka cilvēki stāv vienkārši ārā un lieliski pavada laiku cits cita sabiedrībā, dzīvi tērzējot un izbaudot naksnīgo pilsētu. Bet, ja būsiet Londonā svētdienas vakarā, noteikti būsiet pārsteigts par klusajām un tukšajām pilsētas ielām.

Klimats

Londonā ir mērens jūras klimats, tieši tāpēc cauru gadu šeit ir mērena, vidēja gaisa temperatūra. Vasarā gandrīz nekad nesūdzēsieties par karstumu, bet būs patīkami silti. Nokrišņi ir Londonas vizītkarte - tomēr ne pārāk ilgstoši un nomācoši.

Londonas ievērojamākās vietas

Ja dodaties uz Londonu kā tūrists un plānojat apskatīt kaut nelielu daļu no Londonas ievērojamākajām vietām, noteikti ceļasomā ielieciet ērtus, vieglus bezpapēžu apavus un esiet gatavi, ka šo Eiropas pērli nevarat apskatīt pilnībā pat nedēļas laikā, nemaz nerunājot par pāris dienām! Londonā ir nesaskaitāms daudzums muzeju, un jebkurš interesents šeit atradīs ko savai gaumei un interesēm atbilstošu. Šeit minēsim tikai nedaudzus no ievērības cienīgiem objektiem - "kokni"- īsteno londoniešu muzejs, visā pasaulē slavenais Madame Tussauds vaska figūru muzejs, Cabaret Mechanical Theatre, kas ir patiess gards kumoss automātu un mehānisko skulptūru cienītājiem. Pilsētas vēstures muzejs, kas ir lielākais šāda veida muzejs visā pasaulē un daudzi citi.

Bet Londona nav tikai muzeju pilsēta! Šeit ieraudzīsiet atpūtas un atrakcijas vietas, kurām nav analogu visā pasaulē. Lielais panorāmas rats London Eye 135 m augstumā ir pats lielākais panorāmas rats pasaulē. Karaliskie Botāniskie Dārzi Kew Gardens aizņem 300 akru lielu teritoriju. Londonas akvārijā London Aquarium sastapsiet simtiem dažādu jūras un okeānu zivju un citas dzīvās būtnes. Vēstures un piedzīvojumu meklētājiem noteikti iesakām apmeklēt London Dungeon, kas atrodas dziļi zem Londonas tiltu un promenāžu akmeņiem. Ja vēlies ieraudzīt pasaules skaistākās un noslēpumainakās debesu velves un zvaigznes, dodies uz London Planetarium, kas savas durvis apmeklētājiem ver vaļā katru dienu jau vairāk nekā 40 gadus.

Un kur nu vēl iepirkšanās mīļotāji?! Londona - Jūsu paradīze! Šajā ziņā Londona neatpaliek no tādām modes galvaspilsētām kā Parīze un Milāna, varbūt brīžiem pat piedāvā vēl vairāk iespēju!

Angļu valodas mācības Londonā:

Angļu valodas mācības Anglijā:

Pieraksties jaunumu saņemšanai!

Uzzini par jaunāko un aktuālako informāciju par valodu kursiem, izglītību ārzemēs, vasaras nometnēm, ka arī par īpašiem piedāvajumiem, pieraksties!