Monreāla - daba un urbanizācija vienuviet

Iepazīsti lielāko Kvebekas provinces pilsētu - Monreālu. Tā ir sala starp Otavas un Sentlorensas upēm un ir ieskauta ar blakus esošajām mazajām salām. Tikai 170 km uz rietumiem no pilsētas atrodas Kanādas galvaspilsēta Otava. Monreālā, kā arī visā Kvebekas provincē lielākā daļa iedzīvotāji ir franču kanādieši, turklāt Monreāla ir otrā lielākā franciski runājošā pilsēta pasaulē aiz Parīzes. Pilsētas centrā ir liels kalns - Mont Ruyal - tā augstums ir 233 m, no kā arī cēlies pilsētas nosaukums. Tā pakājē un apkārtnē ielas ir apbūvētas gan ar vēsturiskām ēkām, gan arī ar mūsdienu debesskrāpjiem, kas miksējot dažādus laikaposmus rada savu šarmu pilsētai. 
 
Galvenā pilsētas dzīve noris uz šī kalna, kā arī tā pakājē un pašu kalna galu rotā 31,4 m augsts krusts, kas pirmo reizi ticis uzcelts 1643. gadā, pēc Monreālas dibinātāja Paul de Maisonnevue Shomedi rīkojuma. Un kalpo kā simbols katoļu ticībā. Kalna nogāzēs ir iekārtotas plašas teritorijas ar parkiem un daudzām pārgājienu takā, velosipēdu celiņiem un slēpošanas trasēm ziemā. Tieši tāpēc Monreāla ir ļoti populāra, kā tūrisma galamērķis. Pavisam Monreālā ir aptuveni 350 parki, viens no tiem ir Monreālas olimpiskais parks ar stadionu, tajā 1976. gadā norisinājās Vasaras Olimpiskās spēles. 
 
Tūristiem ir arī ļoti populāra vecā ostas teritorijā, jo no tās paveras brīnišķīgs skats uz upi, kā arī uz pilsētu. Pavisam netālu arī atrodas tirdzniecības centrs Bonsekur, kas iekārtots vēsturiskā ēkā, pilsētas laukums, rātsnams, kā arī arheoloģijas un vēstures muzejs, kur var pilnībā iepazīties ar šīs pilsētas izcelsmes vēsturi un notikumiem mūsdienās. Nedrīkst nepieminēt, ka muzejs atrodas senas pils ēkā (Ramaze), tā tikusi uzcelta kā dzīvesvieta vienam no Monreālas vadītājiem. 
 
Vērts ir arī atzīmēt, ka Monreāla ir vens no svarīgākajiem kultūras centiem visā valstī. Pēc muzeju kopskaita Monreāla ierindojas pirmajā vietā starp visām Kanādas pilsētām. Noteikti ir jāapmeklē Modernās mākslas muzejs, kas atrodas Mākslas laukumā, Tēlotājmākslas muzejs, kurā atrodas aptuveni 30 000 mākslas objektu, tajā skaitā gleznas, skulptūras, grafikas darbi, fotogrāfijas un lietišķā māksla, Kanādas Arhitektūras centrs, un izstāžu centrs Monreālas universitātē. 
 
Turklāt, Monreālā ir vērts apmeklēt St. James ielu, uz kuras atrodas lielākā daļa banku, kas iekārtotas 19. gadsimta ēkās, kā uz uz kuras ir 188 m augstais debesskrāpis Ville-Marie, zem kura ir izveidota pazemes pilstēta 12 km2 platībā ar daudziem tirdzniecības centriem.
 
Papildus informācija par pilsētu:
  1. Tūrisma informācija
  2. Pilsētas oficiālā mājas lapa
  3. Interesanti fakti par Monreālu

Angļu valoda Monreālā:

Franču valoda Monreālā:

Angļu valoda Kanādā:

Pieraksties jaunumu saņemšanai!

Uzzini par jaunāko un aktuālako informāciju par valodu kursiem, izglītību ārzemēs, vasaras nometnēm, ka arī par īpašiem piedāvajumiem, pieraksties!