Nica - dienvidu krasta citadele

Nica - Francijas piektā lielākā pilsēta un piejūras Alpu reģiona administratīvais centrs. Bet, nenoliedzami, tā ir Francijas dienvidu Vidusjūras dienvidu krasta pērle!

Nica salīdzinoši nesen ir kļuvusi par īstu Francijas pilsētu, jo pirms tam pār to valdījuši grieķi, romieši, Savojas hercogi, Pjemontas un Sardīnijas karalis. Tas viss atstājis redzamas un ievērojamas pēdas Nicas vēsturē - pilsēta savu vārdu ieguvusi pateicoties grieķu uzvaras dievietei Nikei, pilsētas amfiteātris Simjes kalnā, iespaidīgā Sardīnijas karaļa rezidence, kura mūsdienās ir pilsētas prefekta mājvieta Nicas vecpilsētas centrā, Džuzepes Garibaldi laukums, kurš ir kopija Turīnas karaliskajam laukumam un citas ievērojamas vietas. Brīnišķīgais klimats, neskaitāmās viesnīcas, kristāldzidrās un tīrās pludmales un jūra - tas viss vilina pilsētas viesus. Gar visām pilsētas pludmalēs stiepjas kilometiem garas pastaigu promenādes ar mazajiem veikaliņiem, aktīvās atpūtas cienītājiem šeit ir iespēaj visināties ar ūdensslēpēm un velosipēdiem, uzspēlēt golfu vai tenisu, izbraukt ar jahtu.

Ekskursija uz Nicas vecpilsētu ir kā ceļojums laika mašīnā. Šeit ir iespēja paklaiņot pa šaurajām 12. - 18. gs ieliņām un daudzviet atmiņā uzaust Venēcijas skati. Tie paši krāsanie puķu podiņi uz palodzēm, veļa uz balkoniem, mazās, omulīgās kafejnīcas, kas savus galdiņus izvietojušas gandrīz vai uz braucamās daļas un daudz kas cits. Vecpilsētas apskate nebūtu iedomājama bez pastaigas pa slaveno Promenade des Anglais, kura savu nosaukumu ieguvusi pateicoties tās izveidotājiem angļiem. Tā stiepjas 7 km garumā un beidzas tieši pie pašas Nicas lidostas.

Laiski staigājot pa pilsētas piekrastes promenādēm, uz paverot skatu uz vienu pusi, acīm paveras brīnišķīgā Vidusjūra ar savu dzidro ūdeni un sauli, bet paskatoties opār otru plecu, varam apskatīt pilsētas greznākās un dārgākās villas un viesnīcas. Šeit ir arī slavenā Negresko viesnīca - pilsētas vizītkarte un vēsturiskais piemineklis.

Mazo ieliņu labirints jūs aizvedīs uz Le Chateau parku, pa ceļam skatam paverot neskaitamas senās baznīcas. Netālu ir arī pilsētas tirdziņš, kurā ir ne tikai ziedi, zivis, zaļumi un citi produkti, bet arī vietējās sēnes. Vakaros tirgus placis pārvēršas par mūžam nerimstošu vietu izklaidēm ar daudzām kafejnīcām, vietējiem iedzīvotājiem un tūristiem.

La place massena laukums - pats Nicas pilsētas centrs, kurā centrālais tēls ir milzu dūja, kurai noteikti ir kāda nozīme, bet pagaidām mums ta ir palikusi kā noslēpums. Laukumā ir arī greznas strūklakas, puķu pdi, omulīgi soliņi, apvīti ar mūžzaļajiem augiem, kuru paēnā ir prieks atpūtināt kājas pēc garajām pastaigām.

Ja reiz esat pabijis Nicā, nespēsiet aizmirst šīs pilsētas un Vidusjūras krasta vilinājumu un vienmēr vēlēsieties šeit atgriezties.

Atslēgvardi: 

Pieraksties jaunumu saņemšanai!

Uzzini par jaunāko un aktuālako informāciju par valodu kursiem, izglītību ārzemēs, vasaras nometnēm, ka arī par īpašiem piedāvajumiem, pieraksties!