Profesija uz visu mūžu - pilots!

Pilots – tā noteikti ir profesija uz visu mūžu. Tā ir viena no vislabāk apmaksātajām profesijām Latvijā un pasaulē, turklāt tā ir neiedomājami pieprasīta. Pilots ir cilvēks, kurš vada lidmašīnas, helikopterus, planierus, gaisa balonus, kā arī pārvadā pasažierus, kravas un pasta sūtījumus.
Helikopteru piloti mēdz piedalīties ugunsdzēsēju un policijas darbos, lai palīdzētu nelaimē iekļuvušiem cilvēkiem. Parasti lidmašīnu vada divi piloti, kas uzrauga apkalpes locekļu darbu un seko visiem rādījumiem (sastāda maršrutus, izvēlas lidojumu augstumu un ātrumu, nodrošina drošu lidojumu). Pirms pacelšanās pilotu pienākums ir rūpīgi pārbaudīt visu lidaparātu, tā ierīces, lai pārliecinātos, ka nekas neizies no ierindas lidojuma laikā.

Vai Tu zināji, ka:
•    Pilota vidējā mēneša alga sastāda 11 380 EUR;
•    Pasaulē lielākā lidmašīna ir Krievijā radītā „Antonov An-225”. Tā spēj pārvadāt līdz 250 tonnām un lidot ar ātrumu 800km/h;
•    Viens pirmās klases krēsls aviosabiedrībai var izmaksāt līdz pat pusmiljonam dolāru;
•    Caur Frankfurtes lidostu gadā ceļo aptuveni 110 miljoni dzīvnieku — divreiz vairāk nekā cilvēku;
•    Akrofobija – bailes no augstuma, aerofobija – bailes no lidojumiem;
•    Pilotam lidojuma laikā ir tiesības arestēt un izrakstīt sodu pasažierim, kurš veic kādu likuma pārkāpumu;
•    1972. gada aviokatastrofā no 10 160 metru augstuma bija izkritusi stjuarte, pārsteidzoši, bet tieši viņa bija vienīgā, kas izdzīvoja pēc lidmašīnas nokrišanas;
•    Apmēram 43-54% Lielbritānijas, Norvēģijas un Šveices piloti ir atzinušies, ka lidojuma laikā bija iesnaudušies.

Lai kļūtu par profesionālu pilotu, tev jābūt:
•    Labas angļu valodas zināšanas
•    Labs veselības stāvoklis
•    Laba fiziskā sagatavotība
•    Emocionālā stabilitāte
•    Prasme koncentrēties
•    Augsta atbildības sajūta
•    Precizitāte
•    Mērķtiecība un motivācija

Vai tevi vienmēr bija uzrunājušas lidmašīnas un viss, kas ar tām saistīts? Vai tev ir labas zināšanas fizikā, matemātikā, tehniskajā grafikā, ķīmijā, sportā un svešvalodās? Tu esi akurāts, precīzs un spēj darboties stresa situācijās? Tad izmēģini savas spējas pilota studiju programmā Aviator College of Aeronautical Science & Technology ASV!

Mācību programma: Studiju laikā katrs students pavadīs 259 stundas gaisā, 160 vai 200 no tām, ar daudzdzinēju lidmašīnām.
Pilots var strādāt valsts un privātās aviokompānijās, pilotu skolās, kā arī Nacionālo Bruņoto spēku sastāvā.

Par ko tu varēsi kļūt absolvējot koledžu:
•    Pilotu
•    Aviācijas inženieri
•    Lidojumu atbalsta dienesta speciālistu
•    Lidojumu rokasgrāmatu speciālistu
•    Lidojumu datu analītiķi

Studiju maksa studentiem no Eiropas: $52,785 vai $56,785 (atkarībā no daudzdzinēju lidmašīnu vadības stundu skaita (160 vai 200))

Cenā iekļauts: studiju maksa, dzīvošana