Oksforda

Oksforda - Lielbritānijas senākā universitāšu pilsēta, angļu izglītības sistēmas citadele, kā arī vienkārsi skaista Anglijas pilsēta ar neatkārtojamu arhitektūru! Visā pasaulē Oksforda pirmām kārtam zinām kā Eiropas vienas no senakās augstskolas - Oksfordas Universitātes mājvieta. Nenoliedzami šī ir slavenakā universitāte pasaulē, jo tās absolventu vidū ir arī 50 Nobela Prēmijas laureāti. Pilsētas atrodas gleznainās Temzas upes krastos. Pēc 2008. gada tautas skaitīšanas datiem, pilsētā dzīvo 153 900 iedzīvotāji, no kuriem apmēram 30 000 ir studenti.

Pilsēta slavena ne tikai ar savu universitāti, tā ir zināma arī pateicoties vecākajam Lielbritanijas Botāniskajam dārzam, kura mājvieta arī ir Oksforda. Pilsētas bibliotēka arī ir viena no ievērojamākajām valstī. Muzejs Cast gallery, kurā kopā savāktas mākslas vērtības no senās Grieķijas, Ēģiptes, Asīrijas. Ievērības vērts noteikti ir Ashmolean muzejs, kurā varēsiet apskatīt Leonardo Da Vinči, Rafaēla, Mikelandželo, Rembranta un Konstebla šedevrus. Vēl iesakām apmeklēt mūsdienu mākslas muzeju, Oksfordas pilsētas muzeju.

Nenožēlosiet pavadīto laiku, apmeklējot slēgto tirgu "Covered Market", kas atrodas pašā pilsētas centrā zem klajas debess. Reiz šī vieta bija bēdīgi slavena antisanitāro apstākļu dēļ, to pat bija plānots nojaukt, bet vēlāk pilsētas varenie nolēma to saglabāt un 1774. gadā tika uzcelta slēgta tirgus ēka.

Ēkas, kuras ieraudzīsiet Oksfordā, pārstāv ļoti dažādus arhitektūras stilus sakot no saksonijas laikmeta. Nereti pilsēta tiek dēvēta par  "snaudošo torņu pilsētu", ko pirmo reizi minēja dzejnieks Metjū Arnolds.

Oksforda ir viena no zaļākajām Lielbritanijas pilsētām ar neskaitāmajiem parkiem un dārziem, kurā brīvo laiku ļoti mīl pavadīt ne tikai pilsētas viesi, bet arī iedzīvotāji, studenti bieži vien sastopami kādā no gleznainajiem parku nostūriem, gatavojoties nākamajām lekcijām vai vienkārši atpūšoties. Šeit piedomāts par visām vecumu grupām, it īpaši atpūtas un izklaides centri bērniem, jauniešiem, klubi, diskotēkas un bāri jau pieaugušākiem cilvēkiem. Piknikam vai sportiskākām aktivitātēm iesakām izvēlēties Christ Church Meadow parku, ja vēlaties doties rīta, dienas vai vakara skrējienā, izvēlieties Port Meadow un izbaudiet romantisko ainavu gar upi.

Angļu valoda Oksfordā:

Pieraksties jaunumu saņemšanai!

Uzzini par jaunāko un aktuālako informāciju par valodu kursiem, izglītību ārzemēs, vasaras nometnēm, ka arī par īpašiem piedāvajumiem, pieraksties!