Ralfa iespaidi par FLS kinorežijas nometni Losandželosā!

             Labdien! Mani sauc Ralfs un es devos uz kinorežijas nometni, jo interesējos par filmu veidošanu jau kopš 5. klases. Sākumā es biju mazliet skeptisks par to, cik noderīgas būs šīs kinorežijas nodarbības. Man likās, ka mums tikai iedos kameru un liks filmēt, bet es kļūdījos. Pasniedzējs bija profesionāls scenāriju autors un aktieris no Holivudas, filmējies kopā ar Tomu Krūzu un vairākas reizes bijis viņa dublieris. Nodarbības bija ļoti pamācošas, it īpaši scenāriju rakstīšanā. Pirmās divas nedēļas es biju vienīgais skolnieks kinorežijas klasē, tādēļ nodarbības man bija gandrīz kā privātstundas. Mani iepazīstināja ar Holivudas vēsturi un filmas scenārija rakstīšanas pamatiem. Trīs nedēļu laikā es no koncepta nonācu līdz pabeigtai filmai. Arī ekskursijas bija interesantas - es apmeklēju trīs kinostudijas (Paramount, Warner Brothers un Sony Pictures/MGM), kā arī vairākus atrakciju parkus (Disneyland, Knott’s Berry Farm un Universal studios) un beisbola spēli.  Cilvēki bija ļoti draudzīgi un atvērti. Jau pašā pirmajā dienā es iepazinos ar jauniem cilvēkiem, kas turpmākajās trīs nedēļas kļuva par tuviem draugiem. Sadraudzējos ar vienaudžiem no Turcijas, Krievijas, Itālijas, Dominikānas Republikas, Šveices, Francijas un Spānijas. Šajā braucienā ieguvu unikālu pieredzi kinorežijā, iepazinos ar jauniem draugiem un piedzīvoju patiesi interesantas un aizraujošas trīs nedēļas.  Savstarpēji mēs sarunājāmies angliski, un, atgriežoties mājās, man latviešu valodā ik pa laikam iespraucas kāds angļu vārds. 
            Amerikā biju pirmo reizi. Mani patīkami pārsteidza cilvēku draudzīgums un atvērtība, kā arī tas, cik viegli iepazīties un uzsākt sarunas. Nekādas grūtības nesagādāja ne iepazīšanās ar citiem nometnes dalībniekiem, ne pasniedzējiem. Trīs nedēļas pagāja nemanot un labprāt būtu vēlējies palikt ilgāk.
            Nometnes laikā es dzīvoju Kalifornijas Universitātes Fullerton studentu kopmītnēs, divvietīgā istabiņā. Mācības notika tajā pašā ēkā, arī ēšana bija turpat.  Kampusa teritorijā atradās vairāki sporta laukumi, kur vakaros spēlējām basketbolu, futbolu un volejbolu. Īpaši interesantas man šķita ASV Neatkarības dienas svinības 4. jūlijā – jau pa dienu visi kopā devāmies uz pludmali, kur todien pulcējās gandrīz visi Losandželosas iedzīvotāji, un vakarā vērojām grandiozu salūtu. 
           Ja ir iespēja, iesaku ikvienam doties uz FLS nometni Losandželosā - tas būs lieliski pavadīts laiks, kas sniegs patīkamas atmiņas. Šo nometni no sirds iesaku visiem, kas ir ieinteresēti kinorežijā un vēlas iepazīt Holivudu klātienē!

Atslēgvardi: 

Pieraksties jaunumu saņemšanai!

Uzzini par jaunāko un aktuālako informāciju par valodu kursiem, izglītību ārzemēs, vasaras nometnēm, ka arī par īpašiem piedāvajumiem, pieraksties!