Ramonas stāsts: ''Kāpēc es izvēlējos mācības Anglijā''

Manas mācības Anglijā!

Iemesls, kāpēc es izvēlējos tieši Angliju, ir tāds, ka šī valsts ir burvīga vieta, kur uzlabot angļu valodas prasmes kā arī Lielbritānija ir salīdzinoši tuvu Latvijai un nav jākārto speciālas uzturēšanās atļaujas vai vīzas. Es mācos Bostonas koledžā, un kurss, kuru es apgūstu ir BTEC Level 3 Creative Media Production. Šo mācību programmu izvēlējos tāpēc, ka esmu radošs cilvēks un man patīk filmēt un fotogrāfēt, apstrādāt bildes dažādās programmās, montēt safilmētos kadrus un veidot dažādus specefektus, veidot un plānot mājaslapas. Šis kurss palīdz attīstīt kreativitāti, iemāca strādāt komandā un ļauj domāt ārpus rāmjiem.

Ramonas video par koledžu:

 

Mana vislielākā motivācija aizbraukt no Latvijas un uzsākt mācības Anglijā  bija fakts, ka es beidzot varēšu mācīties to, kas man pašai patīk, es satikšu daudz jaunu cilvēku un mans redzesloks daudzkārt paplašināsies. Vēl viens faktors bija pats mācību kurss, jo Latvijā šī specialitāte nav īsti attīstījusies un koledža nodrošina ar visa veida aprīkojumu kā Apple iMac datoriem, digitālājām kamerām, statīviem, utt. No sākuma bija grūti pierast pie jaunās dzīves. Skumu pēc mājām, ēdiens šķita citādāks, nepazīstami cilvēki un vēl nebiju pieradusi nepārtraukti komunicēt citā valodā. Bet drīz tas izmainījās, jo sāku iepazīt cilvēkus, sāku pierast pie jaunajiem apstākļiem un iemācījos dzīvot patstāvīgāk. Mācoties Anglijā, man vislabāk patīk atmosfēra un brīvības sajūta, jo es saprotu, ka man patīk tas, ko es daru. Skolotāji ļoti draudzīgi un vienmēr izpalīdzīgi, cilvēki apkārt smaidīgi un laipni. Skolēni skolotājus mierīgi uzrunā uz “Tu” un attiecības ir kā ar tuviem draugiem. Arī mājasdarbu ir daudz, daudz mazāk, kas dod laiku atpūtai un hobijiem. Lielbritānijai ir laba koledžu izglītības sistēma, kas ap vidusskolas vecumu (16-17 gadi), ļauj pašam izvēlēties ap 5-6 mācību priekšmetiem, kurus izvēlēties apgūt, tādējādi palīdzot koncentrēties uz nākotnes karjeras un profesijas izvēli. Es dzīvoju Halls of Residence, kas atrodas 2 minūšu attālumā no koledžas. Dzīvojot HoR, esmu iemācījusies dzīvot neatkarīgāk, jo man pašai ir jāparūpējas pa ēdienu, jāmazgā veļa utt., kā arī visi internacionālie draugi dzīvo Tev blakus. Šeit ir arī Common Room, kurā ir biljarda galds, galda tennis, klavieres un TV ar Playstation. Pēc koledžas pabeigšanas domāju iestāties universitātē Londonā, kurā iegūt augstāko izglītību šajā nozarē.

Ja paveras iespēja braukt un mācīties ārzemēs, iesaku to izmantot, jo tā ir vienreizēja un fantastiska pieredze, ko var iegūt. Apgūt valodu, iepazīt jaunus cilvēkus un kultūras, izbaudīt dzīvi citā valstī – es noteikti rekomendēju mācības ārzemēs!

Ramona Janeliukšte

Boston College 1.kursa ''Creative Media Production'' programmas studente

]]]] 

Pieraksties jaunumu saņemšanai!

Uzzini par jaunāko un aktuālako informāciju par valodu kursiem, izglītību ārzemēs, vasaras nometnēm, ka arī par īpašiem piedāvajumiem, pieraksties!