Romantiskā Florence

Laipni lūdzam Florencē, renesanses šūpulī, monumentālā pilsētā, kurai pieder milzīgs kultūras mantojums: muzeji, parki, mākslas galerijas, u.c. Tā ir labi pazīstama ar savu naktsdzīvi. Florence apvieno mūsdienu teātri ar krodziņiem, saglabātām vecām  un plašām ielām uz kurām izvietojušies bāri, raisot atmiņas par seno itāļu stilu.

Florence (itāļu: Firenze, izrunā: [fiˈrɛntse], latīņu: Florentia) ir pilsēta Itālijas ziemeļdaļā, Toskānā pie Arno upes, Toskānas administratīvais centrs un Florences provinces centrs. Iedzīvotāju skaits 373 200 (2012. gadā). Pilsētas ekonomika lielā mērā balstās uz tūrismu. Modes ekonomikā pazīstama kā kompānijas Gucci dzimtene. Florencē atrodas viens no ievērojamākajiem mākslas muzejiem pasaulē - Ufici galerija. Pilsētas pārbagātība ar mākslas pieminekļiem radījusi jēdzienu Stendāla sindroms. Florence tiek uzskatīta par itāliešu literārās valodas rašanās vietu.

Neskatoties uz attālumu no jūras un vēsturē pastāvīgajām politiskajām nepatikšanām, Florence laika periodā no XIII līdz XVII gadsimtam ir devusi milzīgu ieguldījumu Eiropas un pasaules civilizācijas attīstībā. Pilsētā ir radušies tādi pasaules slaveni cilvēki kā Leonardo da Vinči, Mikelandželo, Dante un Galileo. Vietējais dialekts bija pamats Itālijas literatūrai, kā arī Florences monēta ir kluvusi par etalonu visā Eiropā. Florences mākslinieki izstrādājuši likumu perspektīvas, domātāji ir radijuši Renesanses stilu. Un florencietis jūrnieks ir devis nosaukumu diviem pasaules kontinentiem.

5 lietas, kuras ir jāizdara esot Florencē:

  1. Apbrīnot renesanses ģēnijus gleznošanā  Ufici galerijā;
  2. Pastaigāties pa veco tiltu un apmeklēt vēršu cīņas - Vazariano;
  3. Izlasīt kaut ko nebūt no "The Divine Comedy" uz Dantes pieminekļa;
  4. Izrādīt cieņu Mikelandželo piemineklim, kas atrodas Santa Croce bazilikā;
  5. Neaizmirstiet, ka Jūs esat Toskānā. Nodegustējiet aromātiskos šī reģiona vīnus un obligāti nopērciet pāris pudeles tieši no Chianti reģiona.

Laikapstākļi

Florences klimats ir mēenes ar siltām un sausām vasarām, maigi dzestrām ziemām un īsu lietus sezonu ziemas sākumā. Vidējā temperatūra vasarā ir +30° C, vissiltākie mēneši ir jūlijs un augusts, šajā laikā vidējā diennakts temperatūra sasniedz 35 ° C un tomēr tas nav tas labākais laiks, kad izvēlēties Florenci par savu galamērķi, jo intensīvo karstumu papildinās pūļi ar tūristiem. Ziemas laikā temperatūra nokrītas 5 ° C līdz 10 ° C un beidzas lietus. Tomēr šis vēsā laika posms nav ilgs un labie laikapstākļi atgriežas jau tūlīt pēc Jaunā gada sagaidīšanas. Kā labāko laiku, lai apmeklētu Florenci varam ieteikt - pavasari. Temperatūra svārstās no 16 ° C līdz 22 ° C, un retu reizi uzlīst neliels lietus.

Noderīga informācija pirms aizbraukšanas:

Vīna tūres Toskānā: http://www.tuscan-wine-tours.com

Uficas galerija - pati slavenākā mākslas galerija Florencē: http://www.uffizi.firenze.it   

Toskānas pilis: http://www.castellitoscani.com

Oficiālā mājas lapa Florencijas muzejiem un galerijām: http://www.polomuseale.firenze.it

Florences tūrisma mājas lapa: http://www.aboutflorence.com/the-town-of-Florence.html

Atslēgvardi: 

Pieraksties jaunumu saņemšanai!

Uzzini par jaunāko un aktuālako informāciju par valodu kursiem, izglītību ārzemēs, vasaras nometnēm, ka arī par īpašiem piedāvajumiem, pieraksties!