Sanfrancisko

Pilsēta Sanfrancisko jau sen tiek uzskatīta par vienu no skaistākajām vietām Amerikā. Pateicoties savam ģeogrāfiskajam stāvoklim, dabas īpatnībām un bagāto vēsturi, pilsēta ir zināma kā kontrastu pilna, daudzpusēja un ļoti kolorīta. „Zelta drudža” iesācēja viennozīmīgi piesaista pie sevis tūristus no visas pasaules un tieši tūrisms ir galvenais ieguldījums vietējai ekonomikai, Sanfrancisko ieņem trešo vietu Amerikā tūristu apmeklējumu ziņā. Paši amerikāņi bieži sauc savu pilsētu par „rietumu piekrastes pērli”.
Sanfrancisko atrodas uz nelielas pussalas starp līci un Kluso okeānu, savienojas ar Zelta vārtu šaurumu un aizņem 121 kvadrātkilometru lielu platību.
Daudzie pakalni, uz kuriem stāv pilsēta, okeāna vēji un bieza migla ir kļuvušas par sava veida „vizītkartēm”.
Šeit atrodas neskaitāmi pētnieciskie un ražošanas centri, kas saistīti ar augstām tehnoloģijām, inženieriju un medicīnisko elektroniku, tāpēc pilsēta turpina ieņemt lielu lomu valsts ekonomiskajā attīstībā.

 

Ko noteikti ir vērts apskatīt pilsētā:

Golden Gate Bridge – galvenā Sanfrancisko odziņa. Tas ir viens no lielākajiem balstiekārtas tiltiem pasaulē, tā garums sastāda gandrīz 2 kilometrus un augstums virs jūras līmeņa ir 67 metri!

Liela popularitāte piemīt arī Golden Gate Park – pasakaina zaļumu oāze 5 kilometru garumā starp pilsētas dzelzs džungļiem un sastopas ar piekrasti. Šis krasts, starp citu, savienojas arī ar citu parku, kurš tiek dēvēts par „Zemes galu” (Lands End). Šī vieta ir pasaules sauszemes galējais punkts, Jaunais gads šeit pienāk pēdējā kārtā.

Vienā no salām, netālu no Sanfrancisko atrodas slavenais cietums Alcatraz. Agrāk šis cietums bija pats bargākais no visiem, domāts pašiem bīstamākajiem noziedzniekiem (to skaitā Al Capone), tikai pašiem izredzētajiem bija izdevies izbēgt, bet pēc tā nav zināms, vai izbēgušie ir izdzīvojuši, jo par viņu likteņiem vairs nekas netika dzirdēts. Mūsdienās cietums netiek izmantots viņa sākuma iecerē, bet gan pārvērsts par baisu muzeju, uz kuru var nokļūt no Sanfrancisko ar prāmi.

Fisherman's Wharf – Zvejnieku piestātnes rajons – viena no noslogotākajām vietām pilsētā, kurā atrodas vēsturniecisks parks Maritime National Historical Park ar lielisku akvāriju, veikaliem un labākajiem zivs restorāniem, kur pasniedz pasakainas garšas krabju gaļu.

Russian Hill – prestižs rajons, kurš vairāk ir slavens ar vienu ielu – Lombard Street. Iela ir diezgan parasta, tomēr pateicoties saviem 8 asiem pagriezieniem 27% leņķī, dod tiesības Sanfrancisko iedzīvotājiem ar lepnumu dēvēt šo ielu kā „skaistāko ielu pasaulē”.

Interesanti fakti:
- Vismaz 44% pieaugušo iedzīvotāju ir beiguši bakalaura grādu vai arī ko augstāku.
- Vairāk par 1/3 pilsētas iedzīvotāju ir dzimuši ārpus Savienotajām valstīm
- Janvāra – paša aukstākā mēneša vidējā gaisa temperatūra ir -9,7 C. Paša siltākā, septembra vidējā temperatūra – 17,7 C
- Labākais laiks, kad apmeklēt Sanfrancisko ir maijs, aprīlis, septembris un oktobris, tad pilsētā ir sauss un skaidrs laiks.
- Lētākais transporta veids pilsētā – autobuss
- Iedzīvotāju skaita ziņā pilsēta ieņem 4.vietu štatā un 12.vietu ASV!

Pieraksties jaunumu saņemšanai!

Uzzini par jaunāko un aktuālako informāciju par valodu kursiem, izglītību ārzemēs, vasaras nometnēm, ka arī par īpašiem piedāvajumiem, pieraksties!