Šanhaja - lielo lēcienu valsts

Šanhaja (ķīniešu: 上海市, piņjiņs: Shànghǎi Shì) ir pilsēta Ķīnas austrumos, Jandzi upes grīvā Austrumķīnas jūras krastā. Viena no četrām Ķīnas pilsētām, kurām ir provinces tiesības. Lielākā pasaules pilsēta pēc iedzīvotāju skaita 2005. gadā. Lielākā pasaules osta pēc pārkrautajām kravām 2005. gadā. Milzīgs rūpniecības, transporta, kultūras un izglītības (pilsētā ir 24 universitātes) centrs, kurš, dinamiski attīstoties, kļūst par visas Austrumāzijas centru.
2003. gadā Šanhajā tika atklāts pasaulē pirmais komerciālais vilciens uz magnētiskā lauka spilvena Transrapid (darbojas starp Šanhaju un lidostu - 30 km, ātrums - 430 km/h, laiks ceļā - 7 min. 20 sek.).

Pilsētas nosaukums nozīmē pie/virs jūras. Sunu dinastijas laikā Šanhaja kļuva par jūras ostu. 1557. gadā tika uzcelti Šanhajas aizsardzības mūri, tomēr līdz pat 19. gadsimtam Šanhaja nebija ne lielākā, ne arī īpaši nozīmīga Ķīnas pilsēta. Tomēr no 19. gadsimta Šanhaja attīstījās ārkārtīgi strauji, jo sava novietojuma dēļ kļuva par tirdzniecības punktu ar Rietumu valstīm.

Tagad Šanhaja ir apbrīnojams austrumu un rietumu apvienojums. Tās vēsturiskie nami sajaukumā ar modernām Eiropas dizaina celtnēm, rada apbrīnojami patīkamu atmosfēru. Šanhaja ir viena no bagātākajām arhitektūras kolekcijām Art Deco stilam. Tā kā šeit ir tik daudz dažādu konfesiju pārstāvju (noteiktos rajonos), tad 20. gadsimta laikā, šī pilsēta kļuva par pasaules kosmopolītiskāko pilsētu un radot tam atbilstošu noskaņu. Šeit ir viss sākot ar klasisku Parīziešu stilu, klasisko Angļu stilu un beidzot ar moderno Ņujorku un Čikāgu. Ir teiciens, "Šanhaja ir debesis bagātajiem un elle nabagiem". Cilvēki no visas Ķīnas dodas tieši uz Šanhaju, lai meklētu darbu, lai iegūtu labu izglītību, lai uzsāktu karjeru, vai vienkārši vēlas dzīvot vēsā, bet dzīvīgā pilsētā. Šī ir tā vieta, kur sapņo nokļūt gandrīz ikviens. 

Vietas, kuras noteikti jāapskata esot Šanhajā:

  • Yuyuan dārzi - Vieta, kas ir pilna ar Ķīnas vakardienas sajūtu. Šeit ieraudzīsiet klasisko ķīniešu arhitektūru. Dārza apkārtnē esošo veikaliņu pārdevēji, vēlēsies Jums pastāstīt visu, ko zin par šo vietu un Ķīnas esamību.
  • Šanhajas muzejs - Atrodas Tautas laukumā, pašā pilsētas centrā. Veclaicīgie bronzas eksponāti ir īpaši iespaidīgi un neatstās vienaldzīgu nevienu. Muzejā bieži sastopami brīvprātīgie gidi, kas savus pakalpojumus sniedz bezmaksas, vienīgā problēma - lielākā daļa no viņiem nerunā angļu valodā. 
  • Zhujiajiao ūdens pilsēta. Tas ir klasisks ūdens ciens, ar vairāk nekā 400 gadus vecu vēsturi. Šeit ieraudzīsiet neaprakstāmi skaistu piecu arku tiltu, kas sniedzas pāri Cao Gang upei. Šis ciems bija svarīgs vietējā tirdzniecībā dēļ savām kuģniecības precēm un pieejai uz upi. Pilsētas galvenā iela ir nosēta ar maziem un mazliet dīvainiem veikaliņiem un restorāniem, kas piedāvās tikai vietējo produkciju. Šeit varēsiet stundām ilgi pastaigāties maldoties pa pilsētas labirintiem. Un noteikti dodieties braucienā ar laivu, lai apskatītu greznākās ciema rezidences, kas izvietojušās tieši upes krastā.

Daudz citu ievērības cienīgu vietu un to aprakstus varat atrast šeit: http://wikitravel.org/en/Shanghai

Pieraksties jaunumu saņemšanai!

Uzzini par jaunāko un aktuālako informāciju par valodu kursiem, izglītību ārzemēs, vasaras nometnēm, ka arī par īpašiem piedāvajumiem, pieraksties!