Skolnieku Luīzes un Ernesta intervija par angļu valodas nometni Maltā

Katru gadu desmitiem jauniešu un viņu vecāku izvēlas vasaras brīvlaikā apvienot patīkamo ar lietderīgo – atpūsties un arī iegūt jaunas zināšanas kādā svešvalodā, apskatīt pasauli, iegūt jaunus draugus. Šo visu var iegūt, dodoties uz valodu nometnēm ārzemēs – populārākie galamērķi joprojām ir Anglija, Amerika, saulainā Vidusjūras valsts Malta, viesmīlīgā Vācija.

Lūk, ko par pagājušās vasaras grupu braucienu uz angļu valodas nometni Maltā stāsta skolnieki Ernests un  Luīze:

Kāpēc jūs  izvēlējaties braucienu tieši uz Maltu?

Ernests:  Es izvēlējos braukt tieši uz Maltu, jo es vēlējos redzēt kaut neparastu un neredzamu Ziemeļeiropas valstīs dzīvojošajiem. Gribu piebilst, ka šī bija viena no labākajām, ja ne pati labākā vasara manā dzīvē! Ir ko atcerēties uz visu savu atlikušo dzīvi.

Luīze:  Bet es devu priekšroku nometnei Maltā, jo patika piedāvātā programma ar daudzveidīgām aktivitātēm un nometnes atrašanās vieta - Malta tiešām ir ļoti skaista sala.

Ko jūs varat pateikt par dzīvošanas apstākļiem nometnē?

Mēs dzīvojām 4 zvaigžņu viesnīcā jūras krastā. Skaists interjers, lieliska un saprotoša apkalpošana, garšīga un neparasta ēdienkarte: bagātīgs zviedru galds, kur ņem ko gribi, cik gribi ar plašu izvēli.

Kuras bija interesantākās aktivitātes nometnē?

Ernests:  pasākumi bija ļoti aizraujoši! Izbraucieni ar laivu, niršana, tusiņi, kuri notika 2-3 nedēļā. Starp mācībām, pasākumiem un izbraucieniem dzīve nometnē bija tik jautra, cik paši to vēlējāmies padarīt. Niršana no klints malas ūdenī, ēšanas sacensības, bezgalīgo selfiju taisīšana, dažādas kopējas pasēdēšanas un daudz kā cita interesanta.

Luīze: bet man nometnes laikā vislabāk palicis atmiņā brauciens uz Zilo Lagūnu un Maltas galvaspilsētu Valettu.

Pasakiet, lūdzu, vai atgriežoties no Maltas jums ir  noderējušas iegūtās zināšanas un pieredze?

Luīze:  Jā, pilnīgi noteikti! Iegūtās zināšanas ir noderējušas gan skolā, gan ceļojot ar ģimeni un ikdienā- sarunvalodā.

Ernests: Jāatzīst, ka nometnes laikā es ne tikai pilnveidoju savu angļu valodu, bet iemācījos izteikt komplimentus zviedru un norvēģu valodā, kas ir noderējis. Bet, visnoderīgākās zināšanas, kuras esmu ieguvis ir tās,  ka es daudzko uzzināju par sevi šī brauciena laikā.

Vai  jūs uzturat kontaktus ar kādu no jūsu grupas jauniešiem vai citu valstu studentiem pēc nometnes?

Ernests: draudzība nebeidzas līdz ar atgriešanos Latvijā, jo šajā projektā es esmu iepazinies ar  ļoti interesantiem cilvēkiem un ieguvu labus draugus. Oktobrī es apciemoju vienu nometnes draugu no Zviedrijas un pat padzīvoju 3 dienas pie viņa. Vasaras laikā plānoju apciemot parējos Dānijā, Zviedrijā,  kā arī Norvēģijā. Luīze sakarus ar jaunajiem draugiem uztur sociālajos tīklos.

Kas noteikti būtu jāņem vērā tiem jauniešiem, kuri šogad taisās braukt uz kādu nometni?

Luīze:  Tiem, kuri šogad brauc uz nometni, ir noteikti jāņem vērā tas, ka ir jābūt atvērtiem un pretimnākošiem. Nometnē viss balstās uz sadarbību un sapratni, un to, cik daudz esi spējīgs darīt. Jāņem līdz saulesbrilles un sauļošanās krēms, jo Maltā ir ļoti karsts.

Ernests: Obligāti esat atvērti un ekstraverti! Nesēdiet istabās, bet gan runājiet un veidojiet kontaktus! Šīs 2-3 nedēļas paies ļoti ātri, tāpēc jau pirmajā dienā, kā es, paziņojiet visiem skaļi par savu eksistenci un iepazīstieties ar viņiem.Jūsu šīs vasaras plāni?

Luīze: Šovasar izvērtēju iespēju doties uz kādu angļu valodas nometni, bet Anglijā.

Ernests: Mans plāns ir "pārsist" pagājušo vasaru un iegūt vēl daudzas pozitīvas emocijas un jaunus draugus!