Vasara Brazīlijā!

Vai esi 2017. gadā vasarā ieplānojis ko jaunu un nebijušu? Varbūt vēlies pabūt kādā jaunā valstī, kur neesi vēl bijis, iemācīties jaunu svešvalodu un izjust, kā tas ir – būt pavisam citā vidē? Kur gan to īstenot? Izvērtē iespēju doties un izbaudīt eksotisko Brazīliju un 3 nedēļas padzīvot brazīliešu viesģimenē!

Programmas mērķis: Inter-Brazil Inbound Programs (AIUSA) organizācija aicina jauniešus no visas pasaules iepazīt Brazīliju - valsti, kas ir pazīstama ar savu viesmīlību, eksotiku un dabas skaistumu. Jauniem, mērķtiecīgiem un zinātkāriem jauniešiem tas ir lielisks veids kā 3 nedēļu laikā iepazīt citas valsts kultūru, iemācīties portugāļu valodu, satikt interesantus cilvēkus un kļūt par brazīliešu ģimenes locekli.

Atrašanās vieta: Organizācija atrodas Gojanijas (Goiânia) pilsētā un municipalitātē, Gojasas štatā (Goiás), Brazīlijā, kura ir 13. lielākā pilsēta visā valstī. Gojanija atrodas 209 km no valsts galvaspilsētas Braziljas. Gojanija bijusi plānota pilsēta, to dibināja 1933. gada 24. oktobrī un jau dibināšanas laikā bija ieplānots, ka tā kļūs par jauno Gojasas štata administratīvo centru.

Dzīvošana: Brazīliešu ģimeni var salīdzināt ar ziepju operās attēloto – viņi no visas sirds novērtē morālās vērtības, ļoti mīl un sargā savus tuviniekus un pēc iespējas cenšas uzturēt ciešas saiknes starp visiem ģimenes locekļiem. Noteikti jāatzīmē, ka brazīlieši ir viesmīlīga, jautra un labsirdīga tauta, kas vienmēr vēlēsies iesaistīties garās sarunās pie kakao tases. Visas AIUSA organizācijas viesģimenes ir rūpīgi izvēlētas, pretimnākošas un mīlošas. Tās sagaidīs ar platu smaidu, apskāvieniem un katram ciemiņam liks justies kā mājās! Lielākā daļa viesģimeņu atrodas Gojasas štata galvaspilsētā Gojanijā vai tās apkaimē.   

Papildu iespējas (pēc vēlēšanās): 10 portugāļu valodas nodarbības – 250$/nedēļā.

Papildu aktivitātes (pēc vēlēšanās): Jaunieši var ieplānot piedalīšanos Belo Tours braucienā, kura laikā tiek apskatītas ievērojamākās vietas valstī – Riodeženeiro pilsēta, Brazīlijas ziemeļaustrumu piekraste, Amazones upe, Pantanalas ieplaka u.c.

Daži interesanti fakti:

  • Portugāļu valodai ir savs muzejs – „Museu da Lingua Portuguesa” pilsētā San Paulo;
  • Portugāļu valodā runā 240 miljoni cilvēku, no kuriem 186 miljoni dzīvo Brazīlijā;
  • Portugāļu valoda ir valsts valoda septiņās valstīs: Portugālē, Brazīlijā, Mozambikā, Angolā, Kaboverdē, Gvinejā-Bisavā un Santomē un Prinsipi, Austrumtimorā un Ekvatoriālajā Gvinejā, kā arī Ķīnas speciālajā administratīvajā vienībā Makao;
  • "Brazīlija" nāk no vārda "brasa", kas tulkojumā no portugāļu valodas nozīmē "karstums, karstas ogles";
  • Riodeženeiro projektēja Oskars Nimeiers – viens no labākajiem arhitektiem pasaulē. Pilsēta tika uzcelta nieka 3,5 gadu laikā;
  • Neskatoties uz to, ka valstī ražo labāko kafiju pasaulē, iemīļotākais dzēriens brazīliešiem ir kakao;
  • Liela daļa valsts teritorijas ir neapdzīvota, jo 1/3 daļu sastāda Amazones džungļi.

Noderīga informācija:

  • Vienmēr atceries teikt šādus vārdus: Bom dia (labrīt), Boa tarde (labdien), Boa noite (arlabunakti); Como está? (kā klājas), Me chamo (mani sauc), Obrigado (paldies);
  • Nevajadzētu aizrauties ar garām telefona sarunām, interneta lietošanu un pārlieku ūdens tērēšanu, jo šiem pakalpojumiem Brazīlijā ir diezgan augsta cena;
  • Latvijas pilsoņiem ceļošanai uz Brazīliju vīza nav nepieciešama (līdz 3 mēnešiem).

Kopējā informācija:
Jauniešu vecums: 15-18 gadi
Programmas ilgums: 3 nedēļas
Programmas datumi 2016. gadā: no 3. jūlija – 23. jūlijam
Pieteikšanās: līdz 30. aprīlim

Cena: 1800 EUR

Programmas maksā ietilpst: Viesģimenes izvēle, administratīvie izdevumi, dzīvošana viesģimenē, programmas koordinēšana, trīsreizēja ēdināšana, sagaidīšana lidostā.

Programmas maksā neietilpst: Aviobiļete, apdrošināšana, portugāļu valodas nodarbības, personīgie izdevumi.

Pieteikums mācībām

Līgumslēdzējs
Informācija par braucēju
Atsevišķām skolām un programmām iespējama papildus maksa par pavadoņa pakalpojumu izmantošanu.
paskaidrojums, apraksts
Kontatkpersona
Ja ir tikusi izvēlēta dzīvošana

Pieraksties jaunumu saņemšanai!

Uzzini par jaunāko un aktuālako informāciju par valodu kursiem, izglītību ārzemēs, vasaras nometnēm, ka arī par īpašiem piedāvajumiem, pieraksties!