Velsa - leģendu apvītā zeme!

Velsa - neaizmirstamu dabasskatu un elpu aizraujosu viduslaiku piļu zeme - katrā solī jūs ieraudzīsiet kādu no senajām pilīm. Lielākoties šeit saglabājušās tā saucamās "aizsardzības apļa" pilis, kuras celtas karaļa Eduarda Pirmā laikā, kurš Velsu iekaroja tālajā 13. gadsimtā: Harleksu pils, Konvi dinastijas pils, Boumarisu pils, kā arī visiespaidīgākā ēka - Kernarforas pils. Vēl pavisam nesen - 1969. gadā šajā pilī notika Prinča Čārlza kronēšana Velsas Prinča kārtā.

Apmēram viena piektā daļa no Velsas iekļauta Nacionālā parka teritorijā - klinšainās virsotnes, ezeru spoguļotie ūdeņi, smilšainās pludmales un jūras līči, noslēpumainās pazemes alas Dan-ir-Ogof, stalaktīdu un stalagmītu karaļvalsts.

Šī harmonija, kas valda pār dabu Velsā, ir nenoliedzami teiksmu, leģendu un nostātu galvenā iedvesmotāja. Ceļojot pa Velsas grāfistēm jūs noteikti dzirdēsiet dažādus nostāstus un mītus par karaļa Artūra laikiem, Apaļā Galda Bruņiniekiem, leģendas par fejām un citus tālo laiku vēstures stāstus. Un protams, ka šie vēstures liecinieki ir dzīvojuši kādā no 641 pilīm  Velsā. Lai kur jūs atrastos - mazā ciematiņā kādas grāfistes tālākajā punktā, lielpilsētā ar mūžam nerimstošu nakts un mūzikas dzīvi - ikvienā vietā Jūs atradīsiet ko sev interesējošu.

Velsa - plašie, nebeidzamie līdzenumi un smilšainās pludmales, klosteri un senās pilis, kristāldzidrie ezeri un noslēpumainie meži. Velsas lielākais dārgakmens - Snoudonijas Nacionālais parks.

Velsas iedzīvotāji - ļaudis, kuri lepni par savu izcelsmi, vēsturi, tradīcijām, vienmēr draudzīgi un izpalīdzīgi. Velsiešu kultūra ir saglabājusies gandrīz neskarta, jo to nav varējuši ietekmēt ne Romiešu ekspansija, ne kaimiņu - angļu ietekme, kuri daudzkārt ir mēģinājuši pakļaut Velsu. Viena no lielākajām velsiešu atšķirībām no citiem Lielbritānijas iedzīvotājiem - viņu valoda ir ne tikai saglabāta neskarta, tā ir dzīva, jo tiek lietota ikdienā! Un, iespējams, tā ir leģendārā elfu valoda?

Pieraksties jaunumu saņemšanai!

Uzzini par jaunāko un aktuālako informāciju par valodu kursiem, izglītību ārzemēs, vasaras nometnēm, ka arī par īpašiem piedāvajumiem, pieraksties!