Brīdinājuma ziņojums

The subscription service is currently unavailable. Please try again later.

Grenaa Gymnasium

Grenaa Gymnasium atrodas Dānijas autrumkrastā, nelielajā tūristu pilsētiņā Grenå. Skolā mācās 675 skolēni, no kuriem 130 izvēlējušies pre-IB un IB programmas. Grenaa Gymnasium piedāvā saviem ārvalstu studentiem augstas kvalitātes izglītību un ērtu dzīvošanu skolas rezidencē.

Skolas telpas izvietotas divās ēkās, kas savā starpā savienotas. Vecākajā ēkā atrodas eksakto zinātņu un mākslas priekšmetu klases, kā arī aktu zāle. Savukārt otrajā ēkā atrodas matemātikas, humanitāro zinātņu un sociālo zinātņu klases, ēdnīca un bibliotēka.

Grenaa Gymnasium uzstāda augstus akadēmiskos standartus un palīdz skolēniem pilnībā realizēt viņu potenciālu. Akadēmiskā personāla vidū ir gan pieredzes bagāti, gan jauni un entuziasma pilni skolotāji, kas nodrošina savstarpēju pieredzes apmaiņu un patīkamu, motivējošu mācību vidi skolēniem.

Ārvalstu skolēniem tiek piedāvāta starptautiski atzītā 2 gadu vidusskolas programma International Baccalaureatte (IB), kas pilnībā tiek mācīta angļu valodā. IB programma visā pasaulē tiek pasniegta pēc vienota standarta un lieliski sagatavo turpmākajām studijām jebkurā pasaules augstskolā.

IB mācību priekšmeti iedalās 6 grupās:

 • Angļu valoda un literatūra
 • Izvēles svešvaloda (dāņu, angļu, spāņu, franču, vācu)
 • Humanitārās un sociālās zinātnes – ekonomika, vēsture, psiholoģija
 • Dabas un eksaktās zinātnes – bioloģija, ķīmija, fizika un sporta un veselības zinātne
 • Matemātika
 • Māksla – mūzika, vizuālā māksa

No katras grupas jāizvēlas viens mācību priekšmets. Trīs priekšmeti tiek apgūti padziļinātā līmenī, pārējie trīs – standarta līmenī. Papildus apgūstamajiem priekšmetiem neatņemamas IB programmas sastāvdaļas ir:

 • Eseja (extended essay) – 4 000 vārdu eseja par brīvi izvēlētu tematu
 • Zināšanu teorija (theory of knowledge) – kurss, kas vērsts uz kritiskās domāšanas attīstīšanu
 • CAS (creaticity, action, service) – radošās, fiziskās vai sociālās aktivitātes ārpus skolas

Katrs mācību priekšmets tiek vērtēts skalā no 1 (ļoti vāji) līdz 7 (izcili).

Ģimnāzija ārzemju skolēniem, kuriem angļu valoda nav dzimtā, piedāvā arī 1 gada sagatavošanās programmu pre-IB, kuras laikā skolēns tiek sagatavots IB programmai, uzlabo savas angļu valodas zināšanas un iepazīstas ar dzīvi ārzemēs.

Mācību priekšmeti izvēlei: dāņu valoda, angļu valoda,  vācu / franču / spāņu valoda, mūzika / vizuālā māksla, fiziskā audzināšana, sociālā zinātne, matemātika, fizika, ķīmija.

Pieteikšanās

Pabeigta 10. klase, vidējā atzīme ne zemāka kā 7 un labas angļu valodas zināšanas.

Iesniedzamie dokumenti:

 • 9. un 10. klases liecības
 • motivācijas vēstule angļu valodā
 • rekomendācijas vēstule
 • pases kopija
 • pieteikuma forma

Pre-IB programmai var pieteikties jau pēc 9. klases pabeigšanas.

Dzīvošana

Ārvalstu skolēniem ģimnāzija piedāvā dzīvošanu skolas rezidencē. Lai motivētu skolēnus mācīties, laika posms no 20:00 līdz 23:00 paredzēts tieši mājas darbu pildīšanai. Turklāt 2 reizes nedēļā iespējams mācīties kopā ar ģimnāzijas skolotājiem rezidences kafejnīcā.

Visa mācību gada garumā rezidencē tiek rīkoti dažādi pasākumi, piemēram, dzimšanas dienu svinības, Helovīns, Ziemassvētku vakariņas un izbraucieni uz tuvākiem un tālākiem apskates objektiem.

Izmaksas

Šī ir valsts finansēta mācību iestāde, tādēļ mācības tajā visiem skolēniem ir bez maksas. Skolēniem jāsedz tikai dzīvošanas un ēdināšanas izmaksas ģimnāzijas rezidencē – maksimālā maksa ir 38 500 DKR (~5 200 EUR) gadā. Šajā maksā iekļauta piecreizēja ēdināšana un uzkodas, dzīvošana vienvietīgā mēbelētā istabā (dalīta vannasistaba), wifi, pieeja veļas telpai, sporta zālei un atpūtas telpām, kā arī pagalmam. Skola slēgta vasaras, rudens, Ziemassvētku, ziemas, un Lieldienu brīvdienās.

Dokumentu noformēšana un ģimnāzijas reģistrācijas maksa:

 • līdz 1. novembrim - 430 EUR
 • no 1. novembra - 500 EUR

Lai iegūtu sīkāku informāciju par mācībām Grenaa Gymnasium vai citās vidējās izglītības iestādēs ārzemēs, droši raksti pasts@durbe.edu.lv, zvani 67223122 vai nāc uz bezmaksas konsultāciju!

 

Pieraksties jaunumu saņemšanai!

Uzzini par jaunāko un aktuālako informāciju par valodu kursiem, izglītību ārzemēs, vasaras nometnēm, ka arī par īpašiem piedāvajumiem, pieraksties!