Vinčestera

Vinčestera ir Hempšīras grāfistes pilsēta un pagasts. Pilsēta atrodas tieši Hempšīras rajona pašvaldības centrā, Itčenas upes krastā un South Downs nacionālā parka rietumu galā, kā arī 98km no Londonas un 22km no Sauthemptonas.Vinčestera attīstījusies no Romiešu pilsētas Venta Belgarum, kura savukārt no Dzelzs laikmeta pilsētas Oppidum.

Vietas, ko apskatīt:

Winchester Cathedral- Vinčesteras apmeklētākais tūristu objekts, tā tika uzcelta 1079.gadā un ir viena no lielākajām Eiropā un no visām gotiskajām katedrālēm saglabājusies visilgāk.

Wolvesey Castle and Palace- Pilsdrupas kādreiz bijušas Normenas bīskapa pils, tapusi 1110.gadā uz saliņas starp diviem Itčenas upes atcariem, taču tā celta jau uz esošiem, agrākiem pamatiem. Kapela ir vienīgā ievērojamā palieka no pils dienvidu korpusa, kura joprojām tiek lietota .

Winchester castle- Pils ir labi zināma pateicoties tās lielajai zālei, kura celta 12.gadsimtā. Zāle tika atjaunota laika posmā starp 1222. un 1235.gadu un kopš tā brīža ir palikusi nemainīga, kā arī ar karaļa Artūra apaļo galdu, kas karājas uz priekšnama sienas vismaz no 1463.gada.  

Hospital of St Cross and Almshouse of Noble Poverty – Nespējnieku patversme un plašā Normens Svētā Krusta slimnīcas kapelu dibināja Henrijs de Bluā 1130.gadā. Vismaz kopš 14.gadsimta un vēljoprojām tur ir pieejams alus un maize. Tas bija paredzēts, lai palīdzētu svētceļniekiem ceļā uz Kenterberiju.

City museum- Muzejs atrodas uz Great Minster ielas un laukuma strūra, tajā ir daudz informācijas par pilsētas vēsturi.Šis ir viens no pirmajiem speciāli izbūvētajiem muzejiem ārpus Londonas.

Winchester cathedral
Winchester castle
Winchester castle great hall
karaļa Artūra galds
Wolvsey castle
Wolvsey catle kapela

Pieraksties jaunumu saņemšanai!

Uzzini par jaunāko un aktuālako informāciju par valodu kursiem, izglītību ārzemēs, vasaras nometnēm, ka arī par īpašiem piedāvajumiem, pieraksties!