Zviedrija – bezmaksas studijas nav vienīgā priekšrocība!

Pasaules klases pētījumi, attīstītas tehnoloģijas, augsts dzīves standarts, izcila darba vide un bezmaksas izglītība ir tikai daži no iemesliem, lai izlemtu par labu studijām Zviedrijā un pilnībā mainītu savu dzīvi un konkurētspēju tirgū. Izglītības nozare Zviedrijā ir unikāla. Studiju neatņemama sastāvdaļa ir aizraujoša un atvērta vide ar uzsvaru uz sadarbību. Turklāt universitātes ir labi sagatavotas ārzemju studentu uzņemšanai. To programmas ir veidotas tā, lai studijas beigušais jaunais profesionālis veiksmīgi un ātri ieietu darba tirgū Zviedrijā vai jebkurā citā pasaules vietā. Ar zviedru augstskolas diplomu kabatā visas durvis veiksmīgai karjerai ir atvērtas!

Pamatinformācija par studijām Zviedrijā:

• Tāpat kā Latvijā, arī Zviedrijā ir bakalaura, maģistra un doktorantūras studijas. Bakalaura studijas ilgst 3 gadus, maģistrs 1 vai 2 gadus, bet doktorantūras laiks variējas un ir atkarīgs no izvēlētās universitātes;
  • Zviedrijas akadēmiskais gads ir sadalīts 2 semestros: Rudens semestris sākas augusta beigās un ilgst līdz janvāra vidum (ar brīvdienām decembrī), bet pavasara semestris sākas janvāra vidū un ilgst līdz jūnija sākumam;
  • Pilna laika studijas sastāv no 40 stundām nedēļā, taču teorijai velta pavisam nedaudz. Lielāko daļu studiju laika aizņem grupu darbi un praktiski uzdevumi;
  • ES jauniešiem studijas Zviedrijā ir bezmaksas. Tā ir lieliska iespēja papildināt savas akadēmiskās zināšanas.

7 IEMESLI PAR LABU STUDIJĀM ZVIEDRIJĀ

1. Uz inovācijām balstīta valsts un viena no attīstītākajām sabiedrībām pasaulē. Vai zinājāt, ka daudzi lielākie pētījumi un atklājumi fizikā, ķīmijā, medicīnā un citur ir radušies tieši Zviedrijā? Vai Jūs zinājāt, ka tetrapaku, trīspunktu drošības jostu, elektrokardiostimulatoru, elektrokardiogrammu, portatīvo lādētāju un automātisko identifikācijas sistēmu izgudroja tieši šajā valstī? Ja vēlaties mācīties inovāciju zemē, tas nozīmē, ka vēlaties mācīties Zviedrijā. Jau vairāk kā 100 gadus Zviedrijas Karaliskā Zinātņu akadēmija pasniedz Nobela prēmiju pašiem labākajiem.
  2. Lielākā daļa zviedru runā teicamā angļu valodā un labprāt apgūst arī citas valodas. Lai arī Zviedrijā oficiālā valoda ir zviedru valoda, arī angļu valodai var teikt ir „oficiāls” statuss – lielākā daļa zviedru runā advancētā angļu valodā. Visvairāk to var manīt biznesa vidē, jo lielākajā daļā uzņēmumu angļu valoda ir biznesa valoda. Lai augstskolu beidzēji varētu viegli adaptēties bilingvālajā vidē, ap 900 studiju programmas Zviedrijā piedāvā mācīties angļu valodā. Turklāt zviedri labprāt apgūst arī spāņu un vācu valodas.
  3. Universitātes ar pasaulslaveniem skolotājiem un pētniekiem. Paskatāties ikgadējo statistiku: Zviedrijas izglītības sistēma var lepoties ar labākajām universitātēm pasaulē. Upsala, Gēteborga un, protams, Stokholma ir populārākie studiju galamērķi, taču izcili pasniedzēji un pētnieki sastopami gandrīz katrā universitātē. Līdz ar to studenti ne tikai klausās un mācās no labākajiem savā nozarē, bet arī iepazīst viņus kā cilvēkus, jo viena no priekšrocībām studijām Zviedrijā ir tā, ka attiecības starp pasniedzējiem un studentiem ir daudz tuvākas, ne tik formālas kā citviet.
  4. Būt dabā un cienīt to – ikviena zviedra likums. Nav nekā pārsteidzoša, ja blakus universitātei būs nevis augstceltnes, bet gan meži, ezeri un pārgājienu takas. Zviedriju klāj 70% mežu un tikai 3% Zviedrijas teritorijas ir apbūvēta. Līdz ar to izklaide un aktivitātes dabā ir neatņemama zviedru studentu dzīves sastāvdaļa: laivošana, pārgājieni kalnos, slēpošana, slidošana un daudz kas cits. Turklāt vēl viena priekšrocība ir tā, ka no Zviedrijas viegli nokļūt kādā citā valstī - Norvēģijā, Dānijā, Somijā. Turklāt svētkus pavadīt mājās - Latvijā – arī nav neiespējami.
  5. Labākās kompānijas un darba apstākļi. Tur kur ir inovācijas, augstas klases profesionāļi un moderni darba apstākļi, protams, ir arī labākās kompānijas un darba devēji. Atpazīstamākie zviedru zīmoli ir IKEA, Volvo, Ericsson un H&M, taču tas ir vien neliels skaits. Zviedrijas izglītības sistēma ir radīta tā, lai teorētiskās zināšanas varētu pielietot praksē. Jebkuram studentam ir iespēja iesaistīties reālos projektos jebkurā nozarē. Tā var iegūt vērtīgus kontaktus un pieredzi, kura nenoliedzami noderēs nākotnē.
  6. Zviedri prot arī izklaidēties un baudīt dzīvi. Bez studijām liels ieguvums, protams, ir dzīve modernā un attīstītā sabiedrībā, kura ciena un uztur savas tradīcijas. Zviedrijā studējošais iepazīs tuvāk vietējo dzīvesveidu un paradumus. Lai arī zviedri smagi strādā, tie neaizmirst atpūsties. Nav jau brīnums, jo Zviedrijas valdība garantē garākos atvaļinājumus pasaulē.
  7. Jautra un bagātīga studentu dzīve. Jebkurš students var pievienoties studentu korporācijām un piedalīties dažādu aktivitāšu organizēšanā. Tāpat katrā universitātē ir interešu klubi, kur sastapt sev līdzīgos. Arī Zviedrijas studentu naktsdzīve ir aktivitātēm pilna. Kultūras mīļotājiem patiks muzeji, koncerti un teātri.