Man daudzas durvis ir vaļā - par studijām Nīderlandē stāsta Krista!

Education Centre Durbe ir daudzu Nīderlandes universitāšu pārstāvis Latvijā un jau vairākus gadus palīdzam studentiem izvēlēties ne tikai piemērotāko studiju programmu, bet arī augstskolu. Varam droši teikt, ka mūsu studentu vidū tieši Nīderlande ir pati populārāka valsts un vienmēr priecājamies par mūsu studentu panākumiem studiju laikā, praksēs un arī par turpmāko ceļu pēc studiju beigšanas.

Šodien piedāvājam īsu interviju ar Kristu Marenu -  vienu no mūsu studentēm, kura 2012. gadā uzsāka studijas Stendenas universitātē Leeuwardenā un nākamgad to absolvēs:

Kāpēc Tu devi priekšroku izglītībai tieši Nīderlandē, kas Tevi visvairāk piesaistīja?

Tam ir daudz iemeslu, bet pats galvenais iemesls ir izglītības kvalitāte. Un dzīves pieredze. Nenoliedzami, arī studiju un dzīves izmaksas nosaka studiju valsts izvēli.

Kuru programmu Tu apgūsti un kāpēc izvēlējies tieši šo programmu?

Šobrīd esmu 3. kursa studente Stendenas universitātē Media and Entertainment Management programmā un šajā pusgadā esmu arī Erasmus apmaiņas programmā Francijā, jāsaka, ka līdz šim viss ir bijis lieliski!

Kas Tevi visvairāk pārsteidza un patika, iesākot studijas šajā universitātē?

Ļoti patīk tas, kā universitāte rūpējas par katru studentu, motivē studijām un iedrošina jauniem atklājumiem. Tāpēc arī izvēlējos University of Applied Sciences, jo teorija šeit uzreiz ir ļoti saistīta ar praksi

Vai Tu jūties Nīderlandē pietiekami komfortabli un droši?

Jau no pirmajām nedēļām Nīderlandē jutos kā mājās, jo klimats ir ļoti līdzīgs, sadzīve un kultūra arī īpaši neatšķiras. Jā, dzīves līmenis ir augstāks, bet, kā zināms, pie laba jau ātrāk pierod. Cilvēki ir atvērti un pretimnākoši, praktiski visi runā angliski, tāpēc ar sazināšanos ir viegli.

Nosauc 3 galvenos iemeslus, pēc Tavām domām, kāpēc Nīderlande ir laba vieta izglītības iegūšanai.

·kvalitatīva augstākā izglītība, atzīta visā pasaulē

·brīnišķīgas prakses iespējas un apmaiņas programmas katram studentam

·salīdzinoši nedārgas studiju izmaksas un studiju kredīti

Cik dārga ir dzīvošana, pārtika un izklaides Nīderlandē?

Tas, protams, ir atkarīgs no tā, cik ļoti esi pieradis tērēties, esot mājās, bet, ja zini savu mērķi, visam naudiņas pietiek. Tie, kuri neslinko, spēj savienot arī studijas ar papildus darbiem, tā nodrošinot sev arī izklaides iespējas.

Kā universitāte rūpējas par saviem ārzemju studentiem, ko tā piedāvā (izklaides un aktivitāšu ziņā)?

Universitātes studentu organizācija ne tikai rūpējas, lai mums viss būtu skaidrs par studijām un praksi, bet arī regulāri rīko dažādus pasākumus – sports, kultūra, tai skaitā tematiskie pasākumi, nāciju dienas, ekskursijas, garlaicīgi tiešām nav!

Ko Tu plāno darīt, beidzot universitāti?

Bakalaurs man ir tikai sākums, pēc Erasmus programmas ir jāaizstāv Bakalaura grāds un tālāk plānoju studijas Maģistrantūrā, bet vēl neesmu izlēmusi, kurā valstī, bet esmu pārliecināta, ka man daudzas durvis ir vaļā!

Tavi novēlējumi/padomi tiem skolēniem un vecākiem no Latvijas, kas vēl domā par studijām Nīderlandē.

Nebaidieties un riskējiet, jo tikai drošajiem pieder pasaule! Varu droši teikt, ka šī valsts ir atvērta katram ārzemju studentam un izvēle programmu ziņā ir milzīga – no mārketinga līdz pat akadēmiskai mūzikai, no ķīmijas līdz pat dizainam un dejai. Un, nenoliedzami svarīgi ir arī tas, ka Nīderlande ir viegli sasniedzama, arī mājās varam atbraukt biežāk.

Ceru, ka Nīderlandē satikšu aizvien vairāk studentus no Latvijas!

Pieraksties jaunumu saņemšanai!

Uzzini par jaunāko un aktuālako informāciju par valodu kursiem, izglītību ārzemēs, vasaras nometnēm, ka arī par īpašiem piedāvajumiem, pieraksties!